Objevte nejvýhodnější letenky

Salamonovy ostrovy Reef Islands

Dovolená Salamonovy ostrovy Reef Islands


Reef Islands, také známé jako Salamonovy ostrovy, jsou skupina korálových ostrovů v Tichomoří, ležící ve vzdálenosti zhruba 100 km východně od hlavního města Šalamounových ostrovů, Honiary. Tyto ostrovy jsou jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Tichomoří díky své nádherné přírodě a klidné atmosféře.

Salamonovy ostrovy jsou nejvýchodnější součástí Melanésie a jsou tvořeny množstvím menších ostrovů spojených korálovými útesy. Ostrovy jsou domovem pro mnoho druhů fauny a flóry, včetně několika ohrožených druhů.

V současné době jsou ostrovy pod ochranou UNESCO a pro turisty je zde připraveno mnoho aktivit. Milovníci potápění a šnorchlování si mohou užít krásné korálové útesy a pozorovat podmořský život v čirých modrých vodách. Vyzkoušet si mohou i surfování a další vodní sporty. Návštěvníci mohou také navštívit místní vesnice a poznat život místních obyvatel.

Pro ubytování jsou zde k dispozici malé plážové resorty a bungalovy, které nabízejí ubytování s výhledem na moře. V těchto bungalovech se můžete těšit na klidné a pohodlné ubytování se všemi moderními vybaveními.

Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné místo pro dovolenou, Salamonovy ostrovy a zejména Reef Islands jsou tou pravou volbou. Okouzlující příroda a klidné prostředí vás určitě nezklamou a tyto ostrovy budou na vaši dovolenou nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Reef Islands


1) Jak se dostat na Salamonovy ostrovy Reef Islands?
Odpověď: Nejlepší způsob je letadlem z letiště v Honiara na Guadalcanalu. Existují také možnosti lodní dopravy, ale trvají déle a jsou nepravidelné.

2) Kolik ostrovů tvoří Reef Islands?
Odpověď: Reef Islands tvoří přibližně 18 ostrovů a atolů.

3) Kde se dá ubytovat na ostrovech Reef Islands?
Odpověď: Na ostrovech jsou k dispozici malé hotely, bungalovy nebo ubytování u místních obyvatel.

4) Je možné plnit si zásoby potravin na ostrovech?
Odpověď: Ano, na ostrovech jsou některé obchody a trhy, ale díky omezenému sortimentu se doporučuje si základní potraviny přinést s sebou.

5) Které turistické aktivity jsou na ostrovech populární?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity patří potápění, šnorchlování, kajakářství, rybaření a procházky po plážích.

6) Jaké jsou hlavní jazyky mluvené na ostrovech?
Odpověď: Hlavními jazyky jsou angličtina a pidžin, místní obyvatelé také mluví lokálním jazykem.

7) Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrovů Reef Islands?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od října do dubna, kdy je suché a slunečné počasí.

8) Jaké jsou hlavní atrakce na ostrovech?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří korálové útesy, krásné pláže, laguny, skvělé šnorchlování a potápění. Také stojí za návštěvu místních vesnic, kde můžete zažít unikátní kulturu a tradice.


Ubytování Salamonovy ostrovy Reef Islands


Salamonovy ostrovy, také známé jako Reef Islands, jsou malým ostrovním řetězcem, který se nachází v Tichomoří, přibližně 800 kilometrů východně od Papuy Nové Guiney. Tyto ostrovy jsou dokonalým útočištěm pro milovníky přírody a podvodního světa, kteří si chtějí užít nezapomenutelnou dovolenou.

Ubytování na ostrovech Salamonovy ostrovy Reef Islands je možné najít v několika formách. Nejrozšířenější variantou jsou bungalovy, které jsou vybaveny základním nábytkem, koupelnou a terasou s výhledem na oceán. Tyto bungalovy jsou rozmístěné po celých ostrovech a nabízejí klidné a pohodlné ubytování. Pokud hledáte něco trochu luxusnějšího, Salamonovy ostrovy mají k dispozici několik luxusních hotelů a resortů s restauracemi, bary a dalšími službami.

Pro cestovatele, kteří si chtějí užít maximální autonomii a flexibilitu, jsou na ostrovy také k dispozici lodě a jachty s posádkou. Tyto lodě mohou být pronajímány pro několik dní a umožňují vám objevovat různé části ostrovů Salamonovy ostrovy Reef Islands, kde můžete objevovat podmořský svět, plavat s delfíny nebo vařit si vlastní jídlo na pláži.

Oblast okolo ostrovů Salamonovy ostrovy Reef Islands je známá díky svým mnohdy nekonečným plážím a křišťálově čistým vodám. Tyto ostrovy jsou také obklopeny korálovými útesy, což z nich činí ideální destinaci pro potápěče a šnorchlaře. Pod hladinou můžete objevovat úchvatné korálové zahrady, delfíny, želvy, pestrobarevné ryby, rejnoky a další krásy podmořského světa.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je setkání s domorodými obyvateli ostrovů. Ti jsou velmi přátelští a ochotni ukázat vám svůj ostrov a ukázat vám, jak žijí. Na ostrovech najdete také tradiční vesnice s malými trhy a obchůdky, kde si můžete koupit domácí vyráběné suvenýry nebo čerstvé zboží.

Ať už hledáte klidnou dovolenou plnou relaxace nebo dobrodružství v podmořském světě, ostrovy Salamonovy ostrovy Reef Islands jsou ideální volbou pro vaši další dovolenou. Zdejší krása vás jistě okouzlí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky pro celý život.


Počasí Salamonovy ostrovy Reef Islands


Salamonovy ostrovy, konkrétně ostrovy Reef Islands, se nacházejí v jihozápadním Pacifiku a jsou součástí státu Šalomounovy ostrovy. Toto místo je oblíbené mezi turisty, kteří chtějí zažít nejlepší dovolenou na ostrově a užít si krásné pláže a přátelské klima.

Když přijedete na Reef Islands, uvítá vás tropické podnebí. Počasí na ostrovech se vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 28–30 °C. V zimě se očekávají mírná zlepšení teplot, ale teploty stále zůstávají vysoké.

V období zimy, které připadá na červenec a srpen, dochází k mírným větrným podmínkám. Tento období se nazývá „sucho“, protože průměrné srážky klesají na 50–60 mm za měsíc. V létě, zejména v období mezi říjnem a lednem, jsou deštivé období, s průměrnými srážkami kolem 230–250 mm měsíčně.

Znalost počasí na ostrovech je nezbytná pro turisty, kteří se zde chystají na dovolenou. Vysoká vlhkost může být pro některé lidi obtížná, ale mnoho turistů se na tento klima těší. Chcete-li užít si dovolenou na pláži, je nejlepší navštívit ostrovy mezi říjnem a lednem, kdy jsou srážky sníženy a teploty jsou vysoké.

Na ostrovech existuje malá šance na vznik cyklonů nebo tajfunů, zejména v období deštivého období. Ovšem, podmínky se mohou rychle změnit, avšak toto nebrání turistům v plánování své cesty, neboť šance na náhlé změny počasí jsou poměrně nízké.

Celkově vzato, počasí na ostrovech Reef Islands se vyznačuje horkým a vlhkým počasím po celý rok s vysokými teplotami a sporadickými srážkami. Kčemuž je dobré se během cesty přizpůsobit a správně se na ni připravit v termínu, ať už plánujete plné využití dovolené či odpočinek na pláži.


Letenka Salamonovy ostrovy Reef Islands


Reef Islands jsou součástí Salamonových ostrovů a nacházejí se v jižním Pacifiku asi 350 kilometrů východně od Papuy Nové Guineje. Výjimečnost těchto ostrovů spočívá v tom, že se jedná o neobyčejně krásné místo, které navíc není přeplněné turisty. Protože se sem dostaneš pouze lodí nebo malým letadlem, přírodní prostředí zůstává nedotčené a ještě můžeš zažít dobrodružství, jakého si na běžných turistických destinacích není možné užít.

Jak se dostat na Reef Islands?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Reef Islands, je vykročit z letiště v Honiara, což je hlavním městem Šalamounových ostrovů. Jedna z místních aerolinek, Solomon Airlines, nabízí lety na ostrovy přibližně dvakrát týdně. Pokud si nechceš nechat ujít nádhernou cestu po moři, můžeš také sjet lodí z Honiary přes Malaitu. Výlet na lodi trvá většinou celodenní a některé lodě nabízí i možnost přenocování na palubě.

Co je na Reef Islands k vidění?

Jestliže se chystáš navštívit Reef Islands, určitě by sis neměl nechat ujít místní pláže. Ostrovy disponují velkým množstvím bílého písku a krásně průzračným mořem, což z nich dělá ideální místo na relaxaci nebo šnorchlování. Dále stojí za pozornost i diverse faunu a flóru, která se zde rozkládá. Na ostrovech žije velké množství ohrožených druhů, jako jsou krokodýlovití plazi a zvláštní druh papouška - red and green lorikeet.

Kde se ubytovat?

Pokud chceš na ostrovech strávit více času, existuje několik nejrůznějších ubytovacích možností, které ti mohou být k dispozici. Můžeš se rozhodnout pro tradiční stromové domy se střechami ze stromů s palmovými listy, které jsou pokryty kulatými pletenými košíčky z trávy. Tyto typické domy Salomonových ostrovů se nazývají Bouket hut. Dále je zde také možnost ubytovat se v malých penzionech a domů s několika pokoji, které nabízejí i vlastní sprchu.

Co si zabalit?

Nezapomeň, že cesty na Salamonových ostrovech jsou poměrně náročné a některé věci budeš muset mít s sebou samozřejmě. Některé z nich zahrnují středně těžké boty pro turistiku, spoustu slunečního krému s vysokým faktorem, nezbytné léky a repelenty proti komárům. Kromě nich by sis měl vzít s sebou i svůj fotoaparát, abys mohl zachytit nádherné scenérie na ostrově.

Závěr

Reef Islands jsou nádhernou destinací, která si zaslouží, abys ji navštívil. Tento kousek nezkažené země tě nadchne svou nádhernou přírodou a nabídne ti naprosto autentický zážitek. Proto pokud máš rád dobrodružství a rád objevuješ nová místa, přidej Reef Islands na svůj seznam a uvidíš, že tě tato destinace nezklame.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky