Objevte nejvýhodnější letenky

Indonésie Jakarta

Ubytování Indonésie Jakarta


Indonésie je velkou zemí se spoustou zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejvíce navštěvovaných měst v Indonésii je Jakarta. Toto město se nachází na západním pobřeží ostrova Jáva a je to hlavní město země. V Jakartě se nachází mnoho skvělých hotelů a jiných druhů ubytování, které jsou dobře vybaveny a nabízí vynikající zážitky pro turisty.

Jednou z největších výhod ubytování v Jakartě je, že existuje mnoho možností ať už jde o cenu nebo o stylovost. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které jsou vybaveny moderními zařízeními a nabízejí nádherný výhled na město. Pokud máte nižší rozpočet, nebo hledáte spíše tradiční indonéské ubytování, jsou pro vás k dispozici i menší hotely a hostely.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít západ slunce v Jakartě, je ubytování s výhledem na moře. Některé hotely v Jakartě se nachází přímo na pláži a nabízejí nádherný výhled na Jadran. Tyto hotely jsou velmi populární mezi turisty, protože umožňují užívat si to nejlepší z města a zároveň mít pocit, jako bychom byli na samotné pláži. Ať už se rozhodnete pro skromné ubytování v tradičním indonéském stylu nebo pro luxusní hotel, určitě si užijete pobyt v Jakartě.

Dalším důležitým faktorem při výběru ubytování v Jakartě je jeho poloha. Pokud preferujete klidné a tiché okolí, snažte se vyhnout ubytování v centru města. Na druhou stranu, pokud hledáte ubytování přímo v centru dění, vyberte si hotel poblíž hlavních památek a zajímavostí v jakartské čtvrti. To vám umožní snadný a rychlý přístup k všemu, co jakartské centrum nabízí.

Vybrat si správné ubytování v Jakartě může být náročné, ale pokud si dobře prohlédnete nabídku, můžete najít ty nejlepší možnosti pro sebe a svou rodinu. Výhodou pobytu v Jakartě je, že město nabízí celou řadu skvělých zážitků a památek a několik dnů strávených v tomto městě rozhodně stojí za to. A když budete mít skvělé ubytování, váš pobyt se stane ještě nezapomenutelnějším.


Počasí Indonésie Jakarta


Jakarta, hlavní město Indonésie, je známé svým teplým a vlhkým počasím po většinu roku. Nachází se v těsné blízkosti rovníku, což dává městu horké a tropické klima.

Teploty v Jakartě během celého roku se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia. V období dešťů, které trvá přibližně od října do května, se teploty snižují a vlhkost se zvyšuje, což činí pobyty venku velmi nepříjemnými. V tomto období se také vyskytují časté přívalové deště a bouřky, které mohou způsobit záplavy a zhoršit dopravní situaci v městě.

Od června do září přichází suché období, kdy se teploty zvyšují a vlhkost klesá. Tento čas je ideálním obdobím pro návštěvu města, protože je méně vlhké a průzračné.

Většina turistů navštěvuje Jakartu v období sucha, protože je to nejvhodnější období pro cestování. Turisté by však měli být připraveni na vysoké teploty a silné slunce, protože jsou vyšší v této době.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Jakartě je tropické a vlhké po většinu roku, s obdobím dešťů trvajících od října do května. Pro návštěvu města se doporučuje období sucha od června do září, kdy jsou teploty vyšší a vlhkost klesá. Při návštěvě v jakémkoli ročním období však turisté by měli být připraveni na vysoké teploty a silné slunce a měli by si přinést spoustu vody a opalovacích krémů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Jakarta


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Jakartě?

Nejlepší turistické atrakce v Jakartě zahrnují Národní muzeum, Monas, Taman Mini Indonesia Indah, staré město, zábavní park Ancol, Glodok (čínský trh) a Grand Indonesia Mall.

2. Jak dlouho trvá let z Evropy do Jakarty?

Let z Evropy do Jakarty obvykle trvá 12-15 hodin, v závislosti na konkrétní destinaci a přestupu.

3. Která měna se používá v Indonésii?

Měnou v Indonésii je indonéská rupie (IDR).

4. Které jídlo je typické pro Indonésii?

Typická indonéská jídla zahrnují nasi goreng (směs rýže s masem a zeleninou), satay (grilované maso na špejli), balijský pepes ikan (váleček z balíčku listů banánovníku plněný kořením a vůní), a gado-gado (směs zeleniny s arašídovou omáčkou).

5. Je v Indonésii bezpečno cestovat?

Indonésie je obecně bezpečná země, ale je stále důležité být obezřetný, zejména v oblastech s vysokou kriminalitou a během nepokojů.

6. Jaká je tam teplota a vlhkost?

Teplota v Indonésii se obvykle pohybuje od 25 do 32 stupňů Celsia, s vysokou vlhkostí.

7. Jak lze získat vízum do Indonésie?

Vízum do Indonésie lze získat online nebo na letišti při příjezdu, v závislosti na vašem státním občanství a délce pobytu. Je vždy dobré prověřit konkrétní požadavky před cestou.

8. Můžu pít vodu z kohoutku?

Voda z kohoutku v Indonésii není pitná pro turisty. Doporučuje se pít pouze balenou vodu.


Dovolená Indonésie Jakarta


Indonésie je kouzelná země, nabízející nezapomenutelnou dovolenou plnou kulturních a historických zážitků. Ať už toužíte po pohádkových plážích, nebo po objevování tajemných chrámů a posvátných míst, Indonésie má pro každého něco k nabídnutí.

Jedním z nejzajímavějších měst v Indonésii je Jakarta, hlavní město země, které láká mnoho turistů ze všech koutů světa. V tomto článku se podíváme na to, co můžete v Jakartě vidět a co si užít.

Historická návštěva

Jakarta je plná historických památek a významných míst, které si rozhodně nenechte ujít. Mezi nejvýznamnější patří Národní muzeum Indonésie, které je největším muzeem v zemi. Zde se můžete dozvědět o historii Indonésie od prehistorických dob až do moderního období.

Další zajímavou historickou památkou v Jakartě je chrám Chandra Naya, postavený v roce 1755. V této budově se nachází muzeum, které ukazuje jak se lidé v minulosti živili a jak se oblékali podle svých profesí.

Městská zábava

Pro ty, kteří se chtějí vydat na jiné vlny, nabízí Jakart pokročilá městská centra a plno míst, kde si můžete užít zábavu. Mezi top atrakce patří zábavní a vodní parky, jako je například WTP Waterpark nebo Snowbay Waterpark. Tyto atrakce nabízejí desítky druhů zábavy pro celou rodinu.

Další možností, jak si užít městskou atmosféru, je procházka po ulicích města. Jakarta nabízí mnoho tržišť a obchodů, kde si můžete koupit kvalitní zboží za výhodné ceny, jako například balijské rukodělné produkty nebo tradiční indonéské oblečení.

Posledním tipem je návštěva kulturních center, která pořádají výstavy a divadelní představení. Jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Jakartě je soubor Taman Ismail Marzuki (TIM Arts Center), kde se konají různé kulturní akce.

Jídlo a pití v Jakartě

Pro gurmány je Jakarta naprosto ideálním ubytováním, neboť nabízí množství různých pokrmů a restaurací, které jsou k dispozici po celý den. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří Nasi Goreng (směs rýže, zeleniny a masa), Sate (grilované maso) a Rendang (kari s hovězím masem).

Mezi nejlepší restaurace, které návštěvníci v Jakartě mohou ochutnat, patří Amuz Gourmet, která je specializovaná na francouzskou kuchyni. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat tradiční indonéskou kuchyni, doporučujeme návštěvu restaurace Lara Djonggrang.

Jakarta je také známá pro své oblíbené kávové šálky. Mezi nejlepší kavárny v Jakartě patří Anomali Coffee, která nabízí různé druhy kávy z celého světa.

Jak vidíte, Jakarta nabízí mnoho zajímavých míst a zážitků, které můžete zažít během své další dovolené. Takže neváhejte a přijďte si užít atmosféru tohoto fantastického města.


Letenka Indonésie Jakarta


Pokud plánujete dovolenou v Asii a rádi byste navštívili Indonésii, jak proč nezačít svou cestu v hlavním městě Jakarta. Toto velkoměsto nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro turisty, kteří se sem vypraví, a díky letenkám, které jsou dnes k dispozici, se sem můžete dostat rychle a výhodně.

Jakarta je největším a také nejrušnějším městem Indonésie. Nachází se na západním pobřeží ostrova Jáva a má více než 10 milionů obyvatel. I přes svou velkost zde najdete mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit.

Jedním z nejznámějších míst je Monas, symbol nezávislosti Indonésie, vysoký 137 metrů. Na vrcholu kopule se nachází nádherný výhled na celé město. Vedle Monasu se nachází i národní muzeum Indonésie, kde si můžete prohlédnout rozmanité artefakty a fotografie související s historií této nádherné země.

Při návštěvě Jakarty rozhodně nesmíte vynechat návštěvu starého města Kota Tua. Zde se můžete projít po kamenitých ulicích a prohlédnout si nádherné koloniální budovy, které jsou zbytkem nizozemského koloniálního období. Mezi nejzajímavější památky patří například muzeum včelí medu, muzeum bankovnictví a historický hotel Tugu.

V centru města si můžete prohlédnout i nevšední nákupní centra, jako je například Grand Indonesia nebo Plaza Indonesia. Tyto centra nabízejí vše od obchodů s oblečením a kosmetikou až po domácí spotřebiče a elektroniku.

Jakarta je také místem, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, která se vyznačuje výraznými chutěmi a množstvím koření. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří například nasi goreng, kuře satay, rendang nebo gado-gado.

Cesta do Jakarty s letenkou má více výhod než jen to, že se dostanete na místo rychle a výhodně. Získáte také možnost poznat jinou kulturu a nahlédnout do života místních obyvatel, a k tomu ještě strávit relaxační dovolenou na krásných plážích těsně u Indického oceánu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu indonéského hlavního města, zaručeně získáte nezapomenutelné zážitky a zároveň si uděláte pohodlnou a výhodnou cestu díky dostupným letenkám. Hlavně nezapomeňte ochutnat místní speciality a nechte se unášet krásou a zvuky této malebné země.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky