Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Birr Castle

Počasí Irsko Birr Castle


Irsko je známé svojí mokrou a vlhkou klimou, která tvoří zemi plnou zeleně a překrásných přírodních scenérií. Jedním z míst, kde můžete tyto krásy vidět na vlastní oči, je zámek Birr Castle. Tento mohutný a honosný zámek se nachází v irském hrabství Offaly, kde panuje velice specifické počasí.

Birr Castle je obklopen rozlehlým parkem, ve kterém se daří mnoha druhům rostlin a živočichů. Důvodem pro tuto přírodní rozmanitost je právě klima, které je v této oblasti typické. Hrabství Offaly leží v centrální oblasti Irska, což znamená, že se zde nachází kontinentální klima. To se projevuje v tom, že léta jsou dlouhá a suchá, zatímco zimy jsou kratší a mírné. Průměrná roční teplota v této oblasti se pohybuje kolem 9 °C.

Vzhledem k tomu, že se Birr Castle nachází v mírném podnebném pásmu, je zde poměrně mnoho srážek. Celoročně se očekává průměrný úhrn srážek v řádu 1200 mm. Nejvíce srážek padá v zimě a na jaře, když se vzduch ochlazuje a vlhkost se s nižšími teplotami sráží. Nicméně, letní období také může znamenat významné deště, takže je důležité si s sebou vzít vhodné oblečení a boty, abyste zůstali suchí.

Kdy navštívit Birr Castle? Nejlepší období pro návštěvu Birr Castle a výlet po okolí je v létě. Jak již bylo řečeno, léto v této oblasti znamená teplejší a suché počasí, což vám umožní si plně užít váš výlet. Navíc, kvůli své poloze v centrální oblasti Irska, je Birr Castle snadno dostupný ze všech částí země. V zimě mohou být některé cesty méně průjezdné kvůli sněhu a mrazu, což by mohlo způsobit problémy s dopravou.

Irsko má své specifické klimatické podmínky, ale Birr Castle je stále hodně kouzelným místem, které by měl každý turista navštívit. Pokud plánujete navštívit Birr Castle, nezapomeňte si s sebo u vzít dostatek oblečení a bot, aby vás srážky nezaskočily. Ať je počasí jakékoliv, Birr Castle je stále krásné místo, které stojí za to vidět.


Dovolená Irsko Birr Castle


Pokud hledáte krásné a romantické místo pro dovolenou plnou památek, přírody a romantiky, určitě byste měli navštívit Irsko a Birr Castle. Tento starobylý zámek se nachází v údolí řeky Shannon v irské provincii Offaly a odhaluje návštěvníkům nekonečné množství autentických historických památek, krásné přírody a zároveň možnosti pobytu v exkluzivním hotelu s úžasným výhledem na celé město.

Birr Castle byl postaven v roce 1620 a dodnes ho obývají potomci původních majitelů. Zámek vyniká svou nádhernou zahradou, která je považována za nejrozsáhlejší a nejkrásnější zahradu v Irsku. Při prohlídce zámeckého parku můžete vychutnat výhled na malebné irské kopce a těšit se z jedinečné architektury již z 17. století.

V parku se nachází také velký teleskop, který byl v době svého vzniku vyhledávanými a mezi odborníky oceňovanými astronomickým přístrojem. Pro turisty je otevřený celý rok, a tak si mohou turisté prohlédnout vedlejší památky, kde je možné se projít mezi nejvyššími stromy v Irsku nebo si prohlédnout historickou síť dopravních cest.

V areálu zámku je také umístěna slavná obrazová galerie, kde jsou vystaveny některé z nejodpornějších portrétů irských významných postav. Tyto expozice dokážou velmi efektivně připomenout bohatou historii země a návštěvníci se mohou obohatit o nové poznatky a inspiraci.

Hotel Birr Castle s výhledem na řeku Shannon a vzdálený jen několik kroků od zámeckého areálu je skvělým místem k ubytování pro romantickou dovolenou s vaším partnerem. Tento zámek byl po celé roky sídlem významných irských rodin a dnes láká návštěvníky z celého světa nejen svým velkolepým architektonickým vzhledem a pohnutou historií, ale také nabízí řadu jiných aktivit jako je například rybaření, turistika, cyklistika a stolní tenis.

Navštěvovat Birr Castle a pobývat v tomto krásném zámku umístěném v samém srdci Irského venkova, je zkrátka zážitek, na který jen tak nespomenete. Nezapomeňte si s sebou přivézt několik fotografických památek, kde se přistihnete, že se na všechny tváříte jako na svatbu a že vám irské kopce okolo připadají jako nejkrásnější místo na světě.


Ubytování Irsko Birr Castle


Birr Castle je historický hrad v Irsku, který se stal turistickou atrakcí a taktéž nabízí luxusní ubytování. Hrad stojí v městečku Birr, v okrese County Offaly, a byl postaven v roce 1620.

Birr Castle nabízí hostům ubytování v tzv. South Wing, což je součást hradu, která byla kompletně zrekonstruována a přeměněna na luxusní apartmány. Hosté se tak mohou těšit na exkluzivitu a komfort, společně s výhledem na krásné okolí.

Apartmány jsou zařízeny v tradičním stylu, s elegatním nábytkem a moderním obývacím prostorem. Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení a jsou vybaveny moderní technologií, jako jsou např. Wi-Fi připojení a klimatizace.

Kromě samotného ubytování nabízí hrad také celou řadu aktivit a zážitků. Hosté se mohou projít rozsáhlými zahradami, navštívit klenotnici a muzeum, projet se na kočáru taženém koněm nebo se projít přes slavný Tree Canpopy Walkway, což je kopec s největšími stromy na světě.

Birr Castle je ideálním místem pro ty, kteří touží po luxusním ubytování v historickém prostředí. Tento hrad, spolu s okolními krásami, zaručuje nezapomenutelný zážitek a hlavně klid a pohodu v příjemném prostředí.

Pokud plánujete návštěvu Irska a chtěli byste se ubytovat na místě, kde historii můžete skutečně cítit, tak navštivte Birr Castle. Toto místo vám nabídne nejvyšší služby a provodí Vás skrz dějiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Birr Castle


1. Jaké jsou vstupné do zámeckých zahrad?

Vstupné do zámeckých zahrad se liší v závislosti na období a čase vstupu, v průměru je vstupné okolo 9 eur.

2. Kdy jsou zámecké zahrady otevřeny?

Zámecké zahrady jsou otevřeny během turistické sezóny, obvykle od března do října. Přesné datum závisí na počasí.

3. Mohu si zarezervovat prohlídku zámku?

Ano, prohlídky zámku jsou k dispozici během turistické sezóny a je třeba si je předem zarezervovat.

4. Jsou vstupenky do zámeckých zahrad platné i pro prohlídku zámku?

Ne, vstupenky do zámeckých zahrad nejsou platné pro prohlídku zámku. K prohlídce zámku je nutné si zakoupit samostatnou vstupenku.

5. Mám-li omezený čas, co si prioritně prohlédnout?

Pokud máte omezený čas, prioritně si prohlédněte zámek a jeho interiér, který se pyšní množstvím uměleckých děl. Zámecká zahrada je rovněž krásná, ale její prohlídka zabere více času.

6. Je vhodné navštívit zámek s dětmi?

Ano, zámek i zámecká zahrada jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Zahrada je plná půvabných míst k hraní a objevování, prohlídka zámku bude zajímavá i pro starší děti.

7. Může se s sebou na prohlídku zámku vzít pes?

Pes na prohlídku zámku není vítán, ale můžete ho nechat v zámeckých zahradách, kde máte možnost si jeho pobyt zajistit.

8. Mohu si vzít na prohlídku zámku fotoaparát nebo kameru?

Ne, na prohlídku zámku není povoleno si vzít fotoaparát ani kameru. Existují však oficiální fotografie zámku, které si můžete zakoupit. Na zahrady se smí fotoaparátem vstoupit.

9. Mohu si v zámeckých zahradách posedět a piknikovat?

Ano, v zámeckých zahradách jsou některá místa určena k posezení a piknikování, ale je třeba mít na paměti, že zahrady nepatří k parkovým a respektovat je jako soukromý majetek.


Letenka Irsko Birr Castle


Pokud se chystáte na dovolenou do Irska a hledáte zajímavé místo k návštěvě, neměli byste minout návštěvu Birr Castle. Tento zámek se nachází v centru města Birr a je výjimečný svou architekturou, historií a rozlehlými zahradami.

Zámek Birr Castle byl postaven v roce 1620 a od té doby se v něm stále změní několik majitelů. V roce 1800 získal zámek rod Parsons a zůstal v jejich vlastnictví po dobu téměř 200 let. Rodina Parsons je známá tím, že se zajímala o vědu, a proto na zámku postavila jednu z největších astronomických observatoří na světě.

Dnes je zámek otevřen pro návštěvníky a mohou si prohlédnout mnoho fascinujících vědeckých a historických exponátů. V zámku najdete mnoho původních nábytku a obrazů a také velkou sbírku starých knih a dokumentů.

Dalším skvělým aspektem návštěvy Birr Castle jsou jeho zahrady. Jsou to rozlehlé zelené prostranství s mnoha různými druhy rostlin a květin. Návštěvníci si mohou užít procházku skrz Starou zahradu, která obsahuje mnoho různých rostlin z celého světa. Další zahrada, zvaná Horní zahrada, obsahuje státnou sbírku dubů a cedrů.

Pokud chcete vidět více přírodního krásy, nechte se unést na projížďku na lodi nebo půjčte si kolo a projeďte se skrz kopců Irska.

Pokud se chcete dostat do Birr Castle, je nejlepší cesta letadlem. Z Prahy se létá do Dublina a odtud si můžete půjčit auto a dojet do Birr. Letenky do Dublinu najdete u různých leteckých společností, a proto je výhodné si vybírat z rozličných nabídek.

Celkově je návštěva Birr Castle výborným způsobem, jak se ponořit do irské historie a krásné přírody. Ať už hledáte klid a relaxaci, nebo zajímavou kulturu a historii, Birr Castle je ideálním místem pro každého.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky