Objevte nejvýhodnější letenky

Malta Għar Dalam

Letenka Malta Għar Dalam


Pokud byste toužili poznat historii Maltézských ostrovů, neodkládejte svou návštěvu významné archeologické lokalitě Għar Dalam! Jedná se o unikátní jeskyni, nacházející se na jihu ostrova Malta. Toto místo, známé také jako jeskyně Dala, nabízí nezapomenutelný zážitek v oblasti archeologie a přírody. Pokud se vydáte do této oblasti, můžete si být jistí, že odjedete s hlubším porozuměním o minulosti Malty a její geologii.

Għar Dalam je složitá síť podzemních jeskyní s hloubkou přibližně 145 metrů. Jeskyně byla formována přibližně před 180 000 lety, a to během druhého meziledového období. V jeskyni se nacházejí také vodní zdroje, které dodnes slouží jako důležité zásobárny vody pro okolí. Celá oblast již byla v minulosti dobře známa místním obyvatelům a také od 17. století byla prozkoumávána archeology.

Jeskyně Għar Dalam se projevila jako významné archeologické naleziště, které nabízí zajímavou historii a přírodní dědictví na Maltě. V jeskyni byla nalezena řada artefaktů, dokazující starých obyvatelů Malty. Tyto prvotní nálezy naznačují, že obyvatelé ostrova Malty byli zde původně před 5 000 lety a jsou pravděpodobně předky dnešních Maltézanů.

Významné nálezy v jeskyni Għar Dalam zahrnovaly také mnoho kosterních pozůstatků z průběhu posledních 200 000 let, například miskovicové šelmy, luskouny, ovcovité a krátkikrké želvy. Výzkumy prováděné v jeskyni v minulosti také ukázaly, že se zde nachází pět vrstev. Tyto vrstvy se vyznačují nejen geologickou historií, ale také archeologickými nálezy, které vnášejí světlo do starobylé historie Malty.

Takže pokud máte chuť objevit Maltu a pozorovat kus její historie, neváhejte a smluvte si letenku na ostrov Malta. Zde můžete navštívit úžasnou jeskyni Għar Dalam, kde se můžete setkat s některými z nejstarších artefaktů a pozůstatků na Maltě. Výstup a projížďka jeskyní Vám určitě poskytnou zážitek navíc!


Dovolená Malta Għar Dalam


Dovolená Malta Għar Dalam: Přírodou i historií

Malta je malý ostrovní stát nacházející se uprostřed Středozemního moře. Dovolená na Maltě je vhodná pro ty, kteří hledají spojení historie a přírody. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Maltě je Għar Dalam.

Għar Dalam je přírodní záznamové centrum nacházející se v jižní části ostrova. Vstup do centra stojí 6 eur a prohlídka centra trvá přibližně jednu hodinu.

Historie

Għar Dalam v maltském jazyce znamená "Jeskyně temného". Tato jeskyně byla objevena v roce 1880 a ukázalo se, že v ní bylo zachováno mnoho pozůstatků z minulých období. V jeskyni byly nalezeny pozůstatky fauny a flóry z doby před více než 500 000 lety.

Při prohlídce Għar Dalam můžete vidět, jaké zvířata a rostliny kdysi žily na Maltě. Mezi zvířaty jsou divoké prasata, ptáci, netopýři a dokonce i draví dinosauři. Pro ty, kteří jsou zvídaví, mohou najít zmínku o zdejším krokodýlovi.

Příroda

Kromě historie nabízí Għar Dalam i krásnou přírodu. Okolo jeskyně jsou travnaté pláně, kde můžete vidět místní zvířata a květiny. Je to ideální místo pro procházku s rodinou nebo s přáteli a užít si krásné prostředí, které Malta nabízí.

Jak se tam dostat

Għar Dalam je snadno přístupná z centra Valletty (hlavní město Malty) autobusem číslo 82 a autobusem X4. Z přístavu můžete jet na autobusovou zastávku Valletta a odtud odjet dále na Għar Dalam.

Celkově lze říci, že Għar Dalam je skvělý turistický cíl pro ty, kteří chtějí zjistit více o historii Maltě a zároveň se podívat na její krásnou přírodu. Neváhejte si zařídit letenku na Maltu a navštivte Għar Dalam při vaší dovolené.


Počasí Malta Għar Dalam


Malta není počasím pro většinu lidí známá, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat, pokud se chtějí turisté vyhnout velmi horkým letním destinacím. V této souvislosti stojí za to zmínit Għar Dalam, které je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Maltě.

Għar Dalam se nachází v jižní části Malty a je známý nejenom díky archeologickým nálezům, ale také díky tomu, že se v této oblasti najímají velké zásoby vápenců. Tyto vápence se v minulosti používaly na stavbu domů a dalších budov, ale v současnosti jsou pro tuto oblast velmi důležité z hlediska zachování ekosystému.

Pokud se podíváme na počasí Għar Dalam, tak se můžeme těšit na velmi mírné klima. V letních měsících dosahují teploty průměrně kolem 32°C, zatímco v zimě se očekávají teploty okolo 15°C. V období od května do října lze očekávat omezený výskyt srážek, avšak v listopadu a prosinci se může vyskytnout větší množství deště.

V Għar Dalam můžete zažít svůj vysněný dovolenkový pobyt bez ohledu na roční období. Léto zde nabízí slunečné a suché počasí, které v kombinaci s pobřežím dopřeje turistům krásné dny strávené na pláži a voda se zde ohřeje až na 26°C. Zimní měsíce naopak nabízí příležitost k relaxaci a krásným procházkám po okolí památek.

Celkově lze tedy konstatovat, že počasí v Għar Dalam je výjimečné svou středozemní mírností a tuto oblast stojí za návštěvu nejenom pro její památky, ale také pro relaxaci v příjemném klimatu. Maltu navštěvujte kdykoliv v roce, protože vás čeká vždy spousta zážitků a krás.


Ubytování Malta Għar Dalam


Malta je malý ostrov v Středozemním moři, který se v posledních letech stává stále populárnějším turistickým cílem. Kromě krásného moře a slunečného počasí nabízí Malta také mnoho kulturních památek a atrakcí. Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu, může být rozumné zvolit si jako ubytování Għar Dalam.

Għar Dalam je malá vesnička na jihu Malty, vzdálená asi 10 kilometrů od hlavního města Valletty. Vesnice je známá svými pravěkými jeskyněmi, ve kterých byly objeveny fosilie mamutů, slonů a dalších druhů. V Għar Dalam se nachází také muzeum prehistorických zvířat, které dává návštěvníkům velmi dobrý náhled na to, jak žili pradávní obyvatelé této oblasti.

Kromě kulturních památek a přírodních krás nabízí Għar Dalam také mnoho možností ubytování. V této oblasti najdete jak hotely, tak také apartmány a bungalovy. Na výběr máte tedy různé typy ubytování, které se mohou lišit v závislosti na velikosti vaší skupiny a vašem budgetu.

Jedním z dobrých míst k pobytu v Għar Dalam je hotel Għar Dalam Suites & Residences. Tento hotel nabízí moderní a prostorné pokoje s klimatizací a balkonem s hezkým výhledem. Hotel Għar Dalam Suites & Residences také nabízí výbornou lokalitu - nachází se totiž jen 5 minut chůze od muzea prehistorických zvířat.

Další možností ubytování v Għar Dalam jsou apartmány. V oblasti je k dispozici několik apartmánů, které se liší v závislosti na počtu ložnic a kapacitě. Jedním z nejlepších apartmánů v Għar Dalam je Sicilia's Corner. Tento apartmán má jednu ložnici a plně vybavenou kuchyň. Nachází se v blízkosti mnoha restaurací a obchodů.

Pokud si přejete pobyt v klidnější oblasti, pak byste mohli zvolit bungalovy. V Għar Dalam jsou k dispozici několik bungalovů, které se nacházejí v blízkosti přírodních krás, jako je například Velký Příkop. Jeden z těchto bungalovů je Bungalovy v Għar Dalam. Tyto bungalovy jsou plně vybaveny a mají krásnou zahradu. Nachází se v blízkosti několika pláží a jsou ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného centra.

V oblasti Għar Dalam tedy máte mnoho možností ubytování, které splní vaše potřeby. Ať už si zvolíte hotel, apartmán nebo bungalov, určitě si užijete krásnou dovolenou na Maltě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Għar Dalam


Q: Kde se nachází Malta Għar Dalam?
A: Malta Għar Dalam se nachází na jižním pobřeží ostrova Malta.

Q: Jaká je cena vstupného do Malta Għar Dalam?
A: Vstupné do Malta Għar Dalam se pohybuje kolem 5-7 eur za dospělého. Pro děti a studenty jsou slevy.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Malta Għar Dalam?
A: Otevírací hodiny se mohou v průběhu roku lišit, ale obvykle jsou Għar Dalam otevřené každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

Q: Co je možné vidět v Malta Għar Dalam?
A: Malta Għar Dalam je archeologickou lokalitou, kde můžete vidět jeskyni s paleontologickými nálezy, studovat kamenné nástroje a pozorovat zvířata žijící na Maltě.

Q: Je třeba si prohlídku Malta Għar Dalam předem rezervovat?
A: Není povinné si prohlídku Malta Għar Dalam rezervovat předem, ale v období turistické sezony může být vhodné to udělat, aby se předešlo čekání ve frontě.

Q: Je Malta Għar Dalam přístupná pro invalidy?
A: Část Malta Għar Dalam je přístupná pro invalidy, ale ne všechny části. Obecně se doporučuje kontaktovat muzeum předem a upřesnit přesné možnosti pro invalidní osoby.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky