Objevte nejvýhodnější letenky

Mexiko Puerto Escondido

Ubytování Mexiko Puerto Escondido


Pokud hledáte místo, kde si užít slunce, moře a krásnou pláž, Mexiko Puerto Escondido by mohlo být pro vás tou správnou volbou. Leží na pobřeží Tichomoří v mexickém státě Oaxaca a je znám jako surfařský ráj. Pokud sem zamíříte, budete moci vyzkoušet některé z těch nejlepších surfových pláží v Mexiku, ale stejně tak zde najdete i mnoho dalších aktivit pod sluncem.

Co se týče ubytování v Puerto Escondido, máte na výběr z různých možností. Zřejmě nejjednodušší a nejlevnější volbou je ubytování v hostelu. Tyto vám nabízejí příležitost vyspat se spolu s dalšími cestovateli a také se seznámit s novými lidmi. Hostely se v Puerto Escondido nacházejí ve velkém množství, takže si můžete vybírat mezi různě velkými a cenově dostupnými možnostmi.

Pokud byste raději měli svůj vlastní soukromí, tak nebudete muset hledat dlouho a možnosti budou stále velice cenově dostupné. Kromě hostelu nabízí Puerto Escondido řadu rodinných penzionů a menších rezidencí, kde byste mohli být ubytováni. Tyto možnosti jsou o něco dražší než hostel, ale stále cenově přístupné pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se podívat po plážových hotelech, které nabízí nejen krásné pokoje a vybavení, ale i úžasné výhledy na moře. Cenově to však může být výrazně nákladnější, než v předchozích případech.

Hledání ubytování v Mexiku Puerto Escondido není obtížné a záleží jen na tom, jaký druh ubytování a jakou úroveň komfortu si přejete. Město nabízí skvělé možnosti pro každého, takže si určitě vyberete to, co bude splňovat vaše požadavky a rovněž bude cenově dostupné.

A až se ubytujete, můžete se vrhnout na zkoumání krásných pláží, navštívit surfařské školy a vyzkoušet si surfování. Pokud byste se chtěli vzdát sportů pod širým nebem, můžete se projít městem a ochutnat tradiční mexická jídla v místních restauracích. Užijte si svůj pobyt v Mexiku Puerto Escondido a nechte se unášet chybějícími západky slunce nad Tichomořím.


Dovolená Mexiko Puerto Escondido


Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, pláží a veselí, pak byste měli zvážit cestu do Puerto Escondido v Mexiku. Tento malebný pobřežní městečko se nachází v provincii Oaxaca a nabízí návštěvníkům krásné pláže, vynikající kuchyni a mnoho dobrodružství.

Jednou z nejpopulárnějších pláží v Puerto Escondido je Playa Zicatela. Toto místo je magnetem pro surfaře z celého světa, kteří sem přijíždějí v létě za velkými vlnami. V zimě se naopak pláž uklidní a bude ideální pro rodiny s dětmi. Na této pláži najdete také spoustu stánků s občerstvením, kde si můžete pochutnat na tradičním mexickém jídle, jako jsou například tacos nebo quesadily.

Další oblíbenou pláží v okolí je Playa Carrizalillo. Toto chráněné zálivové místo je ideální pro plavání a šnorchlování. Na této pláži můžete také najít řadu podniků nabízejících masáže a jiné wellness procedury.

Kromě pláží má Puerto Escondido také mnoho dalších turistických atrakcí. Navštivte například Mercado Benito Juárez, jedno z největších trhů v Oaxace, kde můžete objevovat místní produkty a tradiční jídlo. Také se vydejte na výlet na nedaleký ostrov Bacocho a pozorujte život místních obyvatel, kteří loví ryby a sbírají mořské plody.

Pro ty dobrodružnější návštěvníky nabízí Puerto Escondido také mnoho sportovních aktivit, jako jsou například šnorchlování, surfování, rafting nebo paragliding.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Puerto Escondido, můžete se ubytovat v některém z mnoha malých hotelů a rodinných penzionů, které zde najdete. Tyto ubytovací zařízení jsou velmi příjemné a nabízejí mnoho místního koloritu.

Celkově lze říci, že dovolená v Puerto Escondido nabídne návštěvníkům to nejlepší z Mexika. Krásné pláže, exotická kuchyně a spousta příležitostí k dobrodružství – to všechno najdete v tomto krásném pobřežním městečku. Pokud hledáte dovolenou, která bude stát za to, určitě byste měli zařadit Puerto Escondido na svoji seznam míst, které je třeba navštívit.


Počasí Mexiko Puerto Escondido


Mexiko Puerto Escondido je v současné době populární turistickou destinací, která se nachází na jihozápadě Mexika, v regionu Oaxaca. Toto město leží na pobřeží Tichomoří a nabízí po celý rok teplé a příjemné počasí.

Zároveň se jedná o místo, které je obklopeno horami a deštnými pralesy, což umožňuje vznikat velmi různorodým klimatickým podmínkám. V tomto článku si tedy podrobněji přiblížíme, jaké počasí můžete očekávat v Mexiku Puerto Escondido v průběhu roku.

Leden - březen

Leden, únor a březen jsou v Mexiku Puerto Escondido nejteplejší měsíce v roce. Průměrná teplota se zde pohybuje kolem 30 °C, avšak vysoká vlhkost vzduchu a slunce vás nutí ukrýt se do stínu a ochladit se. Někdy mohou být na pobřeží větry, které nafukují hodně písku, takže si připravte sluneční brýle a šátek na hlavu.

Duben - červen

Duben, květen a červen jsou v Mexiku Puerto Escondido poměrně sušší měsíce s nízkou vlhkostí a teplotou kolem 32 °C. Přestože se během těchto měsíců zlevňují ceny za ubytování a další turistické služby, voda může být chladnější, což činí plavání méně příjemným.

Červenec - září

Červenec, srpen a září jsou měsíce, kdy Mexiko Puerto Escondido zažívá oceánské bouřky, vysoké vlny a silné větry. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C, ale mohou se vyskytnout i vysoké srážky. Tyto měsíce nejsou vhodné k surfování nebo jiným vodním sportům.

Říjen - prosinec

Od října do prosince se Mexiko Puerto Escondido opět stává velmi příjemným a klidným místem k pobytu. Teplota se pohybuje kolem 27 - 28 °C, vlhkost vzduchu se snižuje a voda je opět teplá. V tuto dobu je také vhodné pozorovat migraci velryb, které k pobřeží přicházejí hledat teplé vody.

Celkově lze říci, že Mexiko Puerto Escondido je místem s teplým a příjemným počasím po celý rok, ale samozřejmě s výkyvy během dešťového období. Nejběžnějších slunečných a příjemných dnů má toto město v období od listopadu do května, což je také nejlepší období k návštěvě. Pokud vás zajímá koupání v oceánu, nechte si ubytování v blízkosti Playa Zicatela, která je nejvhodnější pláží v Mexiku Puerto Escondido pro surfování a koupání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Puerto Escondido


1. Jaké letiště je nejlepší pro přílet do Puerto Escondido v Mexiku?
Nejlepší letiště pro přílet do Puerto Escondido je Letiště Puerto Escondido (PXM), které se nachází zhruba 5 kilometrů od centra města.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Puerto Escondido v Mexiku?
Nejlepší doba k návštěvě Puerto Escondido je od prosince do dubna, kdy panuje suché a slunečné počasí.

3. Kde mohu najít nejlepší pláže v Puerto Escondido?
Mezi nejlepší pláže v Puerto Escondido patří Zicatela, Carrizalillo a Bacocho.

4. Které aktivity jsou v Puerto Escondido nejlepší?
Mezi nejoblíbenější aktivity v Puerto Escondido patří surfování, potápění, rybaření, toulavé výlety a ochutnávání místní kuchyně.

5. Kde se nachází nejlepší hotely v Puerto Escondido?
Nejlepší hotely v Puerto Escondido se nachází převážně v okolí pláže Zicatela a Carrizalillo, stejně jako v centru města.

6. Jaké jsou místní speciality v gastronomii v Puerto Escondido?
Mezi místní speciality v gastronomii v Puerto Escondido patří čerstvé mořské plody, tacos, pozole (polévka z kukuřičného chleba), tlayudas (kukuřičné placky) a vynikající místní káva.

7. Které kulturní akce nebo festivaly probíhají v Puerto Escondido?
Mezi nejvýznamnější kulturní akce a festivaly v Puerto Escondido patří Carnaval, Día de los Muertos (Den mrtvých), Gastronomický festival a Mezinárodní festival filmu.

8. Jak se nejlépe přepravovat v Puerto Escondido?
Nejlepší způsob, jak se přepravovat v Puerto Escondido, je pomocí taxíků a mototaxi nebo pronájem automobilu nebo skútru.

9. Kde se dá nejlépe nakupovat v Puerto Escondido?
Nejlepší místa k nakupování v Puerto Escondido jsou trhy a obchody v centru města a na pláži Zicatela.

10. Je v Puerto Escondido bezpečno cestovat?
Ano, Puerto Escondido je obecně bezpečné místo pro cestování, ale jako v jiných turistických destinacích byste neměli nechávat své věci bez dozoru nebo ukazovat své bohatství v příliš velké míře.


Letenka Mexiko Puerto Escondido


Letět do Mexika na dovolenou je sen mnoha lidí. Zvláště oblíbené jsou destinace, které leží na pobřeží a nabízejí nádherné pláže, jako je Puerto Escondido v Oaxace. Tento malý přístavní město leží na jihozápadním pobřeží Mexika a je oblíbenou destinací surfařů, ale také vyznavačů alternativního stylu života.

Pokud byste chtěli navštívit Puerto Escondido, nebudete mít problém najít z Prahy letenku. Můžete se rozhodnout pro přímý let od českých leteckých společností nebo vybrat spojení s přestupem. Z Prahy je nejpraktičtější letět do Ciudad de Mexico, největšího města Mexika, kde si můžete prohlédnout mnoho kulturních památek a poznejete život v této rozmanité metropoli. Po návštěvě mexico city můžete pak pokračovat na samotné Puerto Escondido.

Z Ciudad de Mexico se můžete do Puerto Escondido dostat nejlepše letecky. Cesta trvá zhruba 1,5 hodiny a spojení nabízí letecké společnosti jako je Aeromar, Interjet nebo Volaris. Ceny letenek se pohybují v rozmezí od 3 000 Kč do 10 000 Kč, v závislosti na termínu, počtu přestupů a výběru letecké společnosti.

Jakmile dorazíte do Puerto Escondido, oceníte, že nemusíte cestovat dlouho do své vybrané ubytovny, neboť letiště se nachází jen několik kilometrů od centra. Město je poměrně malé, nicméně nabízí mnoho aktivit a zážitků, které si můžete vychutnat. Kromě surfování na některých z nejlepších surf spotů v Mexiku (například na Zicatela pláži) můžete navštívit též zdejší hippie tržiště, kde nakoupíte originální ručně vyráběné zboží.

Pokud budete chtít navštívit sousední pobřeží, můžete si pronajmout auto nebo motocykl, ale pokud nejste zrovna zkušený řidič v Mexiku, je lepší se přidat do některé ze skupin turistů a nechat se vést zkušeným průvodcem.

Letenka do Puerto Escondido je určitě investicí do nezapomenutelné dovolené. Jestliže toužíte po surfování na nejlepších plážích Mexika, zažijete zde nádherné západy slunce, ochutnáte zdejší pokrmy a zároveň se podíváte do života těchto vášnivých surfařů a alternativců. Do Puerto Escondido se vyplatí zajet a poznat tuto malebnou destinaci s nezaměnitelnou atmosférou, kde si užijete klidné atmosféry i peckové zážitky.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky