Objevte nejvýhodnější letenky

Norsko Lofoten

Počasí Norsko Lofoten


Norsko Lofoten se nachází na východě Norska a je to oblíbená turistická destinace pro ty, kteří hledají spektakulární scenérie, krásné pláže a přírodu. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, je důležité znát počasí, které se může výrazně lišit v závislosti na ročním období.

Léto v Norsku Lofoten je poněkud chladné, přestože teploty se snaží udržet okolo 14 až 18 ° C. Obloha bývá často zatažená, což může znemožnit naplánování některých aktivit, jako jsou například výlety za pozorováním velryb. Nicméně, v létě máte stále dostatek světla, protože léto je na této severní šířce mimořádně dlouhé - slunce nezapadá a po většinu noci svítí, takže můžete plánovat své aktivity více flexibilně.

Na podzim dochází v Norsku Lofoten k postupnému zhoršování počasí, přičemž srpnové slunce se postupně střídá s množstvím deště a větru. Teploty klesají na přijatelnějších 5-10 ° C a noci se pomalu prodlužují. Podzim je ideální čas pro ty, kteří chtějí uniknout turistickému ruchu a užít si klid v okolí krásné přírody.

Zima v Norsku Lofoten je tvrdá, protože teploty klesají na -2 až 4 ° C a krátké a temné dny ztěžují plánování aktivit. Nicméně, zimní Norsko Lofoten nabízí nádherné scenérie plné sněhu a ledových tvarů, které nejsou vidět v jiných ročních obdobích. V zimě můžete také zažít polární denní světlo, kdy se slunce sice nevynoří nad obzor, ale den je stále světlý.

Jaro je v Norsku Lofoten spíše přechodným obdobím mezi zimou a létem a teploty se pohybují kolem 0-5 ° C. Jaro znamená také více světla, s přibývajícím slunečním svitem se budou rašit květiny a vegetace a vrátí se ptáci, kteří migrují výhradně do této oblasti.

Celkově vzato, Norsko Lofoten je krásné místo s bohatou přírodou a fascinující scenérií, ale počasí může být nepředvídatelné a proměnlivé. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, je dobré si přinést vhodné vrstvené oblečení, protože počasí může rychle změnit a jsou velké rozdíly mezi teplotami během dne a noci. V každém ročním období je důležité si naplánovat aktivity na základě počasí, abyste mohli plně využít krásy této oblasti a užít si aktivit, které vám nabízí.


Ubytování Norsko Lofoten


Norsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a Lofoten jsou přesně tím místem, které vás okouzlí. Tato kdysi rybářská oblast se nachází na severu Norska, asi 300 km nad polárním kruhem, a pro svou neuvěřitelnou odlehlost, neuvěřitelné scenérie a bohatou historii se stala oblíbeným cílem mezi turisty z celého světa.

Pokud hledáte ubytování na Lofotenu, máte několik možností: od kempů a chat po hotely a luxusní resorty na pláži. Pokud chcete zůstat v centru dění, doporučuji vám zarezervovat si ubytování buď ve městě Svolvær nebo v blízkém okolí. Tyto oblasti jsou obecně nejlépe zásobené obchody se suvenýry, restauracemi a turistickými atrakcemi.

Pro milovníky přírody a romantiky jsou chaty přímo na břehu moře ideálním ubytováním, kde si užijete nejen krásné výhledy, ale také čerstvý vzduch a hukot vln. Tyto chaty se většinou nacházejí v menších vesnicích v okolí Lofotenského hlavního města Svolvær a jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Pro ty z vás, kteří hledají více luxusu a pohodlí, jsou na Lofotenu k dispozici nejnovější hotely a resorty. Tyto hotely se nacházejí většinou v centrální oblasti Lofotenu, kde je snadný přístup k většině turistických atrakcí. Můžete si užít výhled na fjordy a hory z vašeho vlastního balkonu a vychutnat si vynikající jídlo a pití v místních restauracích.

Nicméně, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování na Lofotenu, je důležité si pamatovat, že tato oblast je v létě velmi populární a může se stát, že bude těžké najít volné ubytování. Proto se doporučuje rezervovat si ubytování dopředu, aby bylo co nejkvalitnější a plně odpovídající vašim potřebám.

Celkově vzato, pokud hledáte krásu, klid a odpočinek, Lofoten jsou místem pro vás. Ať už se rozhodnete pro kempování, chaty, nebo luxusní hotelový pobyt, užijete si svého pobytu a netrpělivě se budete těšit na další návštěvu této kouzelné části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Lofoten


Dotaz: Jak se dostanu do Lofoten?
Odpověď: Lofoty lze dosáhnout letadlem, trajektem nebo autobusem. Nejbližší letiště jsou v Bodø a Harstad-Narvik, odkud můžete jet dále autobusem nebo trajektem. Trajekty jezdí také z Bodø a Narviku přímo na Lofoty.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lofot?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lofot závisí na tom, co chcete vidět a dělat. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejrušnější a nejteplejší a nabízejí nejvíce možností k aktivnímu vnímání přírody. Na podzim můžete vidět úžasnou zimní polární záři a skvělé rybářské akce. Zimní měsíce (leden a únor) nabízejí méně turistů a možnosti k lyžování a sněžnému skútrování.

Dotaz: Kde najdu ubytování na Lofot?
Odpověď: Na Lofotech je mnoho různých možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Doporučujeme si rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících.

Dotaz: Co bych měl vidět na Lofotách?
Odpověď: Nádherné scenérie jsou na Lofotech všude kolem vás, ale některé z nejlepších míst k návštěvě zahrnují vesnice Reine a Nusfjord, rybí trh v Å, pláže Haukland a Uttakleiv, hory na ostrově Moskenesøy, a záliv Trollfjord.

Dotaz: Co bych měl ochutnat na Lofotech?
Odpověď: Nejvíce známou specialitou z Lofot jsou sušené ryby, nazývané tørrfisk. Můžete je ochutnat v mnoha restauracích a obchodech s potravinami. Dalšími místními delikatesami jsou krevety a další druhy mořských plodů, jako jsou langusty a krabi. Místní sýry a pečivo jsou také vynikající.


Dovolená Norsko Lofoten


Dovolená na norských ostrovech Lofoten je určitě zážitkem, na který nezapomenete. Lofoty jsou oblíbené u turistů, kteří chtějí zažít krásy norské přírody a zároveň relaxovat. Nacházejí se v severní části Norska a jsou složeny ze 7 hlavních ostrovů, které spojují mosty a tunely.

Lofotské ostrovy jsou velmi malebné, plné fjordů, hor, útesů a malých rybářských vesnic. Díky přítomnosti Golfského proudu, má region výjimečně mírné klima, což znamená mnoho slunečných dní a příležitost k nádherným výletům a aktivitám venku. Pokud máte rádi outdoorsové aktivity, jako jsou turistika, kanoistika, rybaření nebo jízda na kole, pak jsou Lofotské ostrovy to pravé místo pro vás.

Turisté, kteří hledají klid a pohodu, si mohou užít čas při procházkách po krásných plážích nebo sledováním západů slunce. Jednou z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších pláží na Lofotech je pláž Haukland. Tato nádherná pláž má jemný bílý písek a modrou vodu, která vypadá jako z karibiku a přestože je tu poměrně chladno, je to ideální místo k relaxaci a prožití krásného venkovního prostředí.

Pro milovníky historie budou zajímavé staré vesničky, které jsou rozloženy po celých ostrovech. Tato historická místa nabízejí úžasný pohled do minulosti Norska a ukazují jak se lidé na těchto ostrovech živili v minulosti.

Pokud se chcete vrátit k přírodě, navštivte národní park Lofoten. Tento park nabízí úchvatné výhledy na vrcholky hor, fjordy a místní divokou a nedotčenou přírodu. Národní park Lofoten je ideálním místem pro horskou turistiku nebo dlouhé procházky.

Na Lofotech je také mnoho kulturních akcí. Například v červenci se koná Světový festival raků. Jedná se o rybářský festival, kde můžete ochutnat a objevovat nové druhy ryb a plodů moře. Další letní festivaly jsou například Tysnesfest nebo festival fotografie v Kabelvålu.

Celkově řečeno, Lofotské ostrovy jsou krásné místo pro aktivní dovolenou nebo pro relaxaci ve vysněném prostředí. Dostupné jsou nejlepší prostřednictvím vlastní dopravy, ať už je to na kole, autem nebo trajektem. Určitě stojí za to vyzkoušet dovolenou na norských ostrovech Lofoten a zažít něco nového a unikátního.


Letenka Norsko Lofoten


Norsko Lofoten - Letenka za okamžik z reality do snu!

Norsko Lofoten není jen obyčejné místo, ale království magických pohledů, které vám okouzlí vaše srdce. Odlesky modrých, tyrkysových a zelených barev v úžasných fjordech budou vašeho ducha uklidňovat a vaše myšlenky nechat létat na krásné, nepopsatelné úrovně.

Letenka Norsko Lofoten je pro mnohé jedna z nejkrásnějších a nezapomenutelných zážitků, které si můžete přát. S výhledy na horizont, s létajícími ledovci, stíny a slunečními paprsky, letenka Norsko Lofoten vám zajistí naprosto nový rozměr zážitků a pocitů.

Můžeme říct, že Norsko Lofoten není pro každého, ale pro ty, kteří chtějí prožít něco více, pro ty, kteří touží po skutečném dobrodružství. Města a hornaté oblasti vás zastaví a nabídnou vám vynikající hraniční zážitek mezi přírodou a kulturou.

Lofoten patří k nejkrásnějším místům na světě a svou magickou atmosférou láká mnoho turistů. Zvláštní druh Faery-Flight (let víl), který lidé popisují jako krásné a magické, nachází své zázemí právě zde. Mokřinaté plochy nabízejí jedinečný zážitek těchto krásných a fascinujících bytostí.

Prodchnout své smysly novou energií, probudit své duchovní já a užívat si nezapomenutelné zážitky, to vše a mnohem více nabízí letenka Norsko Lofoten. Rozřešením všech jeho tajemství naleznete úžasnou harmonii a neuvěřitelné pocity dobrodružství a svobody.

S letenkou Norsko Lofoten můžete prožít ten nejkrásnější zážitek ve vašem životě. Co tedy čekáte? Sbírejte dobrodružství a přijďte se podívat na tuto neopakovatelnou krásu!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky