Objevte nejvýhodnější letenky

Panama Panama City (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Panama City (hlavní město)


1. Jaké je klima v Panama City?
Odpověď: Panama City má tropické klima, s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku. Nejtepleji je v období od ledna do dubna, kdy průměrné teploty dosahují až 33 stupňů Celsia.

2. Co si můžu v Panama City prohlédnout?
Odpověď: V Panama City je mnoho zajímavostí, jako například historická čtvrť Casco Viejo, Panama Canal Museum, Biomuseo nebo Plaza de Francia.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se přepravovat v Panama City?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se přepravovat v Panama City, je taxíkem nebo metrem. Taxíky jsou poměrně levné a běžně k dispozici v celém městě. Metro je moderní a rychlé, ale pokrývá pouze určité oblasti města.

4. Jaké jsou nejlepší oblasti pro ubytování v Panama City?
Odpověď: Nejoblíbenějšími oblastmi pro ubytování v Panama City jsou Casco Viejo, El Cangrejo a Paitilla. Tyto oblasti nabízejí širokou nabídku hotelů a jsou blízko k mnoha zajímavostem v městě.

5. Mám se bát kriminality v Panama City?
Odpověď: Panama City má jako každé velké město své problémy s kriminalitou. Doporučuje se být opatrný v noci a nechávat cenné věci v bezpečí. Pokud se budete držet hlavních turistických oblastí, měli byste být v bezpečí.


Počasí Panama Panama City (hlavní město)


Panama City, hlavní město Panama, se nachází na východním pobřeží státu, kde se setkává Atlantský oceán s karibským mořem. Je to moderní a rozvinuté město, které nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí, ale kromě turistických zajímavostí je také plné rozmanitého počasí.

Panama City je město, které se nachází ve vlhkém tropickém podnebí. To znamená, že jsou zde vysoké teploty a vlhkost po celý rok, s proměnlivým počasím.

Průměrná teplota v Panamě se pohybuje mezi 24-30 stupni Celsia, přičemž nejteplejší měsíc je leden a nejchladnější měsíc je srpen. Díky své poloze na pobřeží Panama City dostává dostatek slunečního světla, ale také se zde mohou vyskytnout silné tropické bouře. Ty se obvykle vyskytují na konci roku nebo začátkem nového roku a mohou trvat několik dní.

V průběhu roku se také mohou vyskytnout deštivé dny, obzvláště v období od dubna do prosince. To může způsobit problémy s dopravou a turistickými atrakcemi v oblasti. V tuto dobu může také být zapotřebí mít s sebou ochrannou pláštěnku nebo deštník.

Vzhledem k tomu, že Panama City se nachází u moře, mohou být v oblasti vnímány také větry. Největší větry jsou obvykle v období od prosince do března, ale může se vyskytnout i v průběhu celého roku.

Celkově lze říci, že počasí v Panama City je poměrně proměnlivé, ale to neznamená, že by nemohli turisté navštívit město v kteroukoli roční dobu. Pokud se správně připravíte na všechny probíhající klimatické podmínky, můžete si užít celou řadu turistických atrakcí, které Panama City nabízí.


Dovolená Panama Panama City (hlavní město)


Panama City, hlavní město Panamy, je jedno z míst, které byste měli na své dovolené v Panamě navštívit. Město je plné historických památek, zajímavých muzeí a moderních budov. Navíc se nachází na severozápadním pobřeží Panamského zálivu, který nabízí návštěvníkům možnost vidět překrásné výhledy na oceán.

Největšími atrakcemi města jsou historické památky ze španělské koloniální éry, nejstarší část města – Casco Viejo a ruiny španělského města Panama La Vieja. Casco Viejo, které bylo postaveno v 17. století, je dnes kouzelná část města plná úzkých uliček, barevných domů a historických budov. Můžete zde navštívit množství kaváren, muzeí a obchodů se suvenýry. Dále si můžete prohlédnout katedrálu a kostel Santo Domingo, který je považován za nejstarší kostel v Panamě. Ruiny města Panama La Vieja jsou pak umístěny asi 7 km severovýchodně od centra města a jsou dnes považovány za světové dědictví. Jedná se o ruiny španělského města, které bylo zničeno v 17. století britským nájezdem.

Pro ty, kdo hledají moderní svěží atmosféru, doporučují se stoupnout na vyhlídkové plošiny Palacio de las Garzas, které se nacházejí v centru města a nabízejí úchvatné výhledy na celé město. Dále v městě můžete navštívit přístav Balboa, který je největším přístavem na západním pobřeží Ameriky. Přístav je považován za jedno z nejvýznamnějších míst v Panamánském kanálu. V centru města se nacházejí i moderní obchodní centra, jako je například Multiplaza Pacific, kde si můžete užít nakupování a pokud budete unaveni, můžete si vychutnat kávu nebo snídani v některé z kaváren.

Panama City také nabízí širokou škálu možností ubytování – od luxusních hotelů až po menší hostely. Navíc v okolí města se nacházejí nádherné pláže a korálové útesy, které vám umožní prožít skvělý pobyt i mimo město. Panama City je tedy ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít směsici historie a moderního světa.


Letenka Panama Panama City (hlavní město)


Pokud hledáte zajímavou a exotickou destinaci, kde se můžete vydat na dobrodružnou cestu, Panama City by mohla být tou správnou volbou pro vás. Tato centrálně umístěná metropole nabízí mnoho zajímavých aktivit, pestrého kulturního dědictví a krásné přírody. Pokud tedy zvažujete nákup letenky a toužíte po poznávání nových krajů, přečtěte si náš článek a dozvíte se, co vše vás v Panama City čeká.

Jedním z hlavních magnetů pro turisty, kteří letí do Panama City, jsou bezesporu Panama Canal a Miraflores Locks. Tento obdivuhodný vodní kanál byl postaven v letech 1914-1915 a přináší návštěvníkům jedinečnou příležitost podívat se na fungování tohoto inženýrského zázraku. Na sympatických terasách Miraflores Locks najdete muzeum, které návštěvníky provede historií a významem kanálu pro obchodní plavbu.

Další zajímavostí v Panama City jsou zříceniny známého města Panama La Vieja, které bylo založeno v roce 1519 a bylo prvním evropským sídlem na zemi. Historické památky mohou navštívit turisté, kteří se zajímají o kulturní dědictví a poznávání historie této zajímavé země. Návštěvníci se mohou procházet po původních zdech, prohlížet si pozůstatky starých kostelů a zbytky historických budov.

Nejen pro milovníky kultury, i sportovce nabízí Panama City mnoho zábavy. Můžete si například pronajmout kanoistiku, kajak nebo jiné lodě, abyste si mohli užít nadnárodního parku Soberania, který je významný pro svou přírodu a endemickou flóru. Zde se také můžete setkat s exotickými druhy živočichů, jako jsou například mnohozubci nebo tucet druhů opic.

Pro milovníky nočního života je Panama City centrem zábavy a luxusu. Z množství restaurací, barů a nočních klubů si určitě každý najde to své. Nákupní centra se rozprostírají po celém městě, takže turisté mohou nakupovat místní speciality a suvenýry všeho druhu.

Pokud si chcete užít let do Panama City plně, je třeba uvažovat o delším pobytu, neboť v této bohaté čtvrti můžete strávit klidne i celý týden. Doba trvání letu z Prahy je asi 16 hodin s přestupem v New Yorku. Panama City je převážně teplý a vlhký, takže návštěvníci by měli pečlivě vybírat správné oblečení a výbavu.

Na závěr tedy můžeme jen konstatovat, že Panama City je bezpochyby jedno z nejzajímavějších měst na světě, které stojí za návštěvu. Zajisté si zde každý nalezne to svoje a prožije nevšední zážitky, které mu zůstanou v paměti navždy. Nedílnou součástí plánování cesty do Panama City je samozřejmě také nákup letenky, kterou si můžeme zajistit s předstihem a mít tak v ruce cenově dostupnou variantu pro realizaci vaší vysněné cesty.


Ubytování Panama Panama City (hlavní město)


Panama City je hlavním městem Panamy a nabízí mnoho zajímavých a malebných míst pro návštěvníky. Stojí za to strávit alespoň pár dní v tomto městě a prozkoumat jeho památky, kulinářskou scénu a okolní přírodu. Pokud hledáte ubytování, máte na výběr mnoho možností.

Luxusní hotely a apartmány

Pokud hledáte nadstandardní ubytování, Panama City vám nabízí mnoho možností. Nejlepší lokalitou pro luxusní ubytování je oblast Punta Pacifica, která se nachází na útesu nad mořem a nabízí nádherné výhledy na záliv. Zdejší hotely jako Waldorf Astoria, Trump International Hotel & Tower či Hard Rock Hotel Panama Megapolis nabízejí plně vybavené pokoje, vyhlášené restaurace a rozsáhlé wellness centra.

Klasické hotely

Pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování bez nutnosti utratit velké množství peněz, jsou klasické hotely ve střední třídě dobrou volbou. Mnoho z nich se nachází v centru města, kde je možnost snadno se dostat k památkám a restauracím. Například Hotel Riu Panama Plaza nabízí pohodlné pokoje a vynikající služby v kombinaci s perfektní polohou.

Hostely

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely vynikající volbou. Většina hostelských zařízení se nachází v historické čtvrti Casco Viejo a nabízí ubytování za velmi přijatelné ceny. Hostely jako Magnolia Inn nebo Luna's Castle jsou obzvláště oblíbené díky svému rustikálnímu stylu a společenství, které propojuje cestovatele z celého světa.

Airbnb

Pro ty, kteří chtějí mít pocit domova daleko od domova, je Airbnb skvělou volbou. Mnoho hostů v Panamě nabízí byty a pokoje k pronájmu na krátkodobou nebo dlouhodobou dobu. Airbnb nabízí nejen výhodnější ceny oproti klasickým hotelům, ale také vám umožní interakce s místními obyvateli, kteří vám mohou ukázat skryté kouty města a nabídnout odlišné zážitky.

Celkově lze říct, že Panama City nabízí mnoho možností pro kvalitní ubytování v různých cenových kategoriích. Pokud se vám podaří najít to správné místo, bude vaše návštěva hlavního města Panamy opravdovým zážitkem.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky