Objevte nejvýhodnější letenky

Turecko Bodrum Turgutreis

Počasí Turecko Bodrum Turgutreis


Turecko je země s bohatou historií, úchvatnou kulturou a nádhernými plážemi. Pro mnoho turistů je jedním z nejoblíbenějších letovisek Bodrum, které se nachází na jihozápadním pobřeží země. Bodrum je známý nejen svou krásnou přírodou, ale také neodolatelnou atmosférou, krásnými památkami a skvělou gastronomií. Mezi další města, která si zaslouží pozornost, patří Turgutreis, malé rybářské městečko s krásnými plážemi a přátelskými lidmi.

Pokud plánujete navštívit Bodrum nebo Turgutreis, měli byste vědět, jaké počasí vás tam čeká. V obou městech je klima subtropické, což znamená, že v létě jsou zde velmi vysoké teploty, zatímco v zimě bývá chladněji a vlhčí. Nejlepší čas pro návštěvu Bodrumu a Turgutreisu je od května do října, kdy jsou teploty nejteplejší a moře nejteplejší.

V červenci a srpnu může být teplota až 35 stupňů Celsia, což může být pro někoho příliš horké. Pokud nejste zvyklí na horké počasí, může být pro vás lepší navštívit města v rozmezí května a června, kdy jsou teploty příjemné a rozmanitější. V obou městech jsou však v létě možné i příležitostné deště, takže nezapomeňte s sebou vzít na cestu i nějakou lehčí bundu nebo pláštěnku.

Počasí v zimě bývá chladnější a vlhčí, teploty se pohybují kolem 15 stupňů a moře je chladnější. I přesto se mnoho turistů rozhoduje navštívit Bodrum i v zimě díky nižším cenám a menšímu množství turistů. Pokud se rozhodnete jet do Bodrumu nebo Turgutreisu v zimě, nezapomeňte si na cestu přibalit teplejší oblečení a boty, protože v noci mohou být teploty velmi nízké.

Celkově vzato, nejlepší čas k návštěvě Bodrumu a Turgutreisu je od května do října, kdy jsou teploty nejvyšší a moře nejteplejší. Pokud plánujete návštěvu města v období zimy, nezapomeňte si na cestu přibalit vhodné oblečení a boty. Nejdůležitější je však užít si krásnou atmosféru těchto krásných měst a poznat jejich bohatou historii a kulturu.


Ubytování Turecko Bodrum Turgutreis


Pokud hledáte exotickou destinaci plnou krásných pláží a nádherných výhledů, pak je Turecko a konkrétně Bodrum Turgutreis tou správnou volbou. Bodrum Turgutreis je součástí poloostrova Bodrum a je známý díky svému překrásnému pobřeží, nádherné přírodě a dlouhému slunečnému počasí. Co se týče ubytování, Bodrum Turgutreis nabízí nespočet možností, od hotelů, přes apartmány až po nejnovější trend v cestování - ubytování v luxusních vilech.

Hotelové ubytování patří mezi základní možnost a v Bodrum Turgutreis je jich plno. Většina hotelů je umístěna na pláži a nabízí nejen ubytování, ale i mnoho dalších aktivit, jako například bazén, spa a wellness centra, různé sportovní aktivity a mnoho dalšího. Vybrat si můžete z mnoha možností - od cenově dostupných až po luxusní hotely.

Pokud vám více vyhovuje samostatný pobyt, pak je nejlepší volbou pronájem apartmánu. V Bodrum Turgutreis můžete najít různé typy apartmánů - od malých studií až po luxusní apartmány s výhledem na moře. Pronajmout si apartmán můžete přímo od majitelů nebo přes různé cestovní agentury.

Nejnovějším trendem v cestování je tzv. "ubytování jako doma" - tedy pronájem soukromých vil. V Bodrum Turgutreis najdete spoustu krásných vil s vlastním bazénem a někdy i s výhledem na moře. Největší výhodou pronájmu vily je soukromí a klid, který si můžete užít s rodinou či přáteli.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování zvolíte, v Bodrum Turgutreis určitě nebudete zklamáni. Během svého pobytu si můžete užít krásné pláže, ochutnat místní kuchyni, prozkoumat místní trhy a užít si slunce a teplo. Ať už se rozhodnete pro hotelové ubytování, pronájem apartmánu nebo luxusní vilu, víme, že si z Bodrum Tugutreis odvezete mnoho krásných zážitků a vzpomínek.


Letenka Turecko Bodrum Turgutreis


Pokud hledáte ideální letovisko na vaší dovolenou a chcete se těšit na krásné pláže, kulturní památky a vynikající tureckou kuchyni, pak se zaměřte na destinaci Turgutreis. Tato vesnická oblast se nachází v blízkosti turistického střediska Bodrum na jihozápadním pobřeží Turecka. A jak se tam dostanete? Samozřejmě, že nejlépe letecky!

Lety z Prahy do Bodrumu jsou možné přes více leteckých společností jako například Turkish Airlines, či Pegasus, a cena letenky závisí na dni, kdy chcete cestovat. Většinou se pohybuje v rozmezí od 5 000 do 10 000 Kč. Letenku si můžete zakoupit pohodlně online a pohodlně si vybrat termín, který vám nejlépe vyhovuje. Po příletu na letiště v Bodrumu se můžete vyzvednout předem objednané auto a vyrazit do Turgutreis.

Turgutreis je příjemné a klidné letovisko, které nabízí vše, co potřebujete k relaxaci a zotavení. Najdete zde čisté a krásné pláže, ideální nejen pro koupání, ale také pro vodní sporty, jako je například windsurfing nebo jetski. Kromě toho můžete ochutnat tradiční tureckou kuchyni, nechat se rozmazlovat v luxusních rezortech a užít si slunce na pobřeží Egejského moře.

V Turgutreisu se také nachází mnoho turistických atrakcí pro ty, kteří si chtějí užít kulturní zážitky. Například přístav v Turgutreisu, který nabízí procházku po nábřeží s výhledem na pobřeží. Poté můžete navštívit staré město Bodrum, které je domovem k historickému hradu St. Peter, kde najdete mnoho exponátů a artefaktů z řecké a římské historie.

Pokud chcete využít svého pobytu v Turecku k návštěvě okolí, rozhodně byste měli navštívit města, jako jsou například Marmaris, které je vzdálené asi 100 km od Turgutreisu a nabízí velké množství restaurací, barů a nočních klubů, či naopak menší vesnice s historickými památkami, jako je například kemping Palamutbükü.

Celkově Turgutreis nabízí ideální kombinaci pláží, kultury a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. A díky letovisku Bodrum lze snadno cestovat zpátky k letišti, což z vašeho pobytu v Turecku dělá ještě pohodlnější a efektivnější. Tak neváhejte, zarezervujte si letenku do Bodrumu a vyzkoušejte krásy Turgutreisu sami!


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Bodrum Turgutreis


Dotaz: Jaké je průměrné počasí v Turgutreisu v létě?
Odpověď: Průměrná teplota v letních měsících červenec a srpen je kolem 31 stupňů Celsia.

Dotaz: Jak je nejlépe se dopravit z letiště Bodrum do Turgutreisu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Bodrum do Turgutreisu, je taxíkem nebo autobusem. Jízda trvá přibližně 45 minut.

Dotaz: Jsou v Turgutreisu pláže?
Odpověď: Ano, v Turgutreisu jsou pláže. Nejoblíbenější jsou pláže Long Beach, Aspat a Karaincir.

Dotaz: Jaké památky a atrakce jsou v Turgutreisu?
Odpověď: Mezi atrakce v Turgutreisu patří historické památky jako hrad Bodrum a antické ruiny v starověkém městě Efes. Místními turistickými atrakcemi jsou také koupání na plážích, vodní sporty a noční život.

Dotaz: Kolik stojí jídlo a nápoje v Turgutreisu?
Odpověď: Ceny jídla a nápojů v Turgutreisu se liší v závislosti na restauraci nebo baru. Průměrně se dá očekávat, že cena za jídlo bude kolem 10 až 20 eur na osobu a cena piva nebo sklenice vína se pohybuje mezi 2 a 5 eury.

Dotaz: Je v Turgutreisu snadné mluvit v angličtině?
Odpověď: Ano, v turisticky zaměřených oblastech Turgutreisu je snadné mluvit v angličtině, zejména v hotelových zařízeních a restauracích. Místní obyvatelé však často mluví alespoň základní turečtinu.


Dovolená Turecko Bodrum Turgutreis


Turecko patří mezi oblíbené turistické destinace, nabízí krásné pláže, slunce a dobrou kuchyni. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Turecku je Bodrum. Město leží na pobřeží Egejského moře a je známé svými historickými památkami, ale také nočním životem. Pokud hledáte pro klidnou dovolenou bez rušného davu turistů, můžete navštívit nedaleko ležící Turgutreis.

Turgutreis leží asi 20 km západně od Bodrumu. Město je pojmenováno po slavném tureckém námořníkovi a kartografovi Turgutu Reisu. Turgutreis je klidnější verzí Bodrumu, co se týče turistů, ale nabízí stejný půvab. Má krásné pláže, malebné zátoky a čisté moře. V Turgutreisu najdete také klidnější restaurace, bary a obchody pro rodinný odpočinek.

Hlavním lákadlem Turgutreisu je jeho pláž, která je dlouhá přes 7 km. Pláž je doplněna různými zařízeními pro vodní sporty, jako jsou například windsurfing či plachtění. Voda je krásně čistá, což také přitahuje turisty, kteří si chtějí zaplavat. Pokud se rádi potápíte, můžete si pronajmout potápěčské vybavení a podívat se na množství mořských zvířat. Na pláži najdete mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete dát osvěžující nápoj nebo něco dobrého k jídlu.

Stejně jako v Bodrumu, i v Turgutreisu naleznete historické památky. Nejznámější z nich je věž Turgutreis, která byla postavena na počátku 19. století a dnes je to muzeum, kde můžete vidět artefakty z té doby. Další pamětihodností v Turgutreisu je starý hřbitov, který se nachází na kopci s výhledem na město.

Pokud se rozhodnete navštívit Turgutreis, určitě nevynechejte návštěvu místního trhu, kde najdete mnoho krásných suvenýrů a tradičních výrobků. Můžete si koupit kvalitní kožené zboží nebo koberce a různé druhy textilií. Trh se koná každou sobotu a je hojně navštěvovaný místními lidmi a turisty z celého světa.

Celkově platí, že pokud hledáte klidnější a odpočinkovou dovolenou, tak Turgutreis je skvělou volbou. Nabízí vše, co si turista může přát - krásný výhled na moře, skvělé možnosti pro vodní sporty, historické památky a výbornou kuchyni. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Turgutreisu, určitě si ji zamilujete a budete chtít se sem vrátit znovu a znovu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky