Objevte nejvýhodnější letenky

Řecko Olympia

Letenka Řecko Olympia


Letenka do Řecka je jednou z nejžádanějších a nejpřitažlivějších volb pro letní dovolenou. Oblast Olympia se nachází na západě Peloponésu a je známá jako místo pořádání starověkých olympijských her. Tuto oblast navštěvují turisté z celého světa, a to nejen kvůli historii, ale také kvůli krásným plážím, čistému moři a ideálním podmínkám pro sportovní aktivity a turistiku.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Řecka a následné cestování do Olympie, můžete si být jisti, že se vám nebudou plánovat časové omezení. Letiště, na které se nejčastěji letí, se nachází v Kalamata, což je asi hodinu jízdy autem od Olympie. Existují však možnosti, jak se dostat do Olympie i z jiných letišť. Je nutné si ovšem předem zjistit, jaké jsou možnosti dopravy. Můžete si pronajmout auto nebo využít služeb taxi.

Olympia je krásné místo, kde se nachází množství památek a do značné míry se zde setkáte s atmosférou antického Řecka. Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památkou je archeologická lokalita s názvem Olympijské hry, kde se v pravěku pořádaly olympijské hry a kde se dnes nacházejí ruiny antických stadionů. Další památkou, kterou si turisté mohou prohlédnout, je muzeum archeologie, kde se nacházejí cenné artefakty z řeckých a římských období.

Kromě kulturních památek se turistům nabízejí i mnohé sportovní a turistické aktivity. V Řecku, a zejména v Olympii, jsou k dispozici ideální podmínky pro windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou také velmi zajímavé běžecké a cyklistické trasy, které vedou okolo Olympie a nabízejí turistům unikátní pohled na přírodu.

Pokud cestujete do Řecka s cílem navštívit Olympii, určitě nebudete litovat svého rozhodnutí. Kromě krásných pláží a sportovních aktivit se zde setkáte s bohatou historií a dokonalým propojením s okolní přírodou. Ke cestování zvolte letenku do Kalamaty, pronajemte si auto a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v krásném Řecku.


Počasí Řecko Olympia


Řecko Olympia je malé městečko nacházející se v západní části Peloponésu v Řecku. Kromě své bohaté historie, jelikož se zde konaly starověké Olympijské hry, je město také známé svým příjemným středomořským klimatem.

Počasí v Řecko Olympia je typické pro Středomoří, s horkými léty a mírnými, vlhkými zimami. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou velmi horké s průměrnou teplotou 30 °C a navíc vysokou vlhkostí. Tyto měsíce jsou také nejvyšší sezónou pro turisty, což znamená, že se město stává velmi rušným a turistickým. Pokud máte rádi slunce a chtějí se vyhnout velkým davům lidí, lepší je navštívit Olympia v květnu nebo začátkem června, kdy teplota dosahuje příjemných 25 °C a turistický ruch ještě nenastartoval.

Zimní měsíce v Řecko Olympia jsou chladnější a vlhčí. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem 10 °C. V zimě může být občas deštivě až bouřlivě, což znesnadňuje turistiku a ubytování. Nicméně pokud máte rádi klid a relaxaci, můžete se v zimních měsících těšit na to, že Olympia bude mnohem klidnější a s minimálním počtem turistů.

Celkově je Řecko Olympia vhodná pro turistiku návštěvníků po celý rok. V závislosti na vašich preferencích a potřebách můžete vybrat nejvhodnější sezónu pro vaši návštěvu. Pokud máte rádi horké počasí a chcete zažít turistické město v nejvyšším turistickém období, červenec a srpen jsou obdobím pro vás. Pokud se chcete vyhnout velkým davům lidí a užít si příjemné počasí, doporučuje se návštěva na jaře nebo na podzim.

V každém případě je důležité se oblékat přiměřeně podle počasí a vysoké vlhkosti, aby se minimalizovaly hrozby horka. Pokud plánujete turistiku, měli byste mít na paměti, že byste se měli dostatečně hydratovat a chránit kůži slunečním krémem, zejména v letních měsících. Pokud chcete podívat se na úžasné památky a užít si příjemné počasí, je Řecko Olympia skvělou destinací pro každého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Olympia


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Řecka Olympia jsou:

1. Jak dlouho trvá návštěva Olympie?

Návštěva Olympie obvykle trvá několik hodin a zahrnuje prohlídku archeologických nalezišť, muzea a stadionu.

2. Kolik stojí vstupné do Olympie?

Vstupné do Olympie se může lišit v závislosti na ročním období a věku návštěvníků. Zkontrolujte aktuální ceny na oficiálních stránkách Olympie.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Olympie?

Nejlepší čas na návštěvu Olympie je během jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty příjemné a mnoho akcí se koná na venkovních prostranstvích.

4. Je nutné si s sebou vzít nějaký speciální oblečení, když se chystáte na Olympii?

Neexistují žádná speciální oblečení pro návštěvu Olympie, ale oblečení by mělo být pohodlné a vhodné pro venkovní aktivity.

5. Jsou fotografování a videová nahrávání povoleny na Olympii?

Fotografování a videová nahrávání jsou povoleny na Olympii, ale musíte věnovat pozornost značkám a upozorněním, které zakazují fotografování určitých oblastí.

6. Kde mohu najít ubytování poblíž Olympie?

V okolí Olympie je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme vybrat si ubytování předem a využít recenze a zkušenosti ostatních návštěvníků.

7. Má Olympie restaurace a obchody?

V Olympii najdete několik restaurací a obchodů nabízejících různé suvenýry, jídlo a pití. Doporučujeme si přinést dostatek peněz, protože ceny mohou být v turistických oblastech vysoké.

8. Jak se dá do Olympie dostat?

Olympia se nachází v západním Řecku, poblíž města Pyrgos. Dá se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem z řeckých měst, jako jsou Athény, Patra nebo Korint.

9. Co si mohu v Olympii prohlédnout?

V Olympii si můžete prohlédnout několik archeologických nalezišť, muzea, stadion a další historické památky související s antickými hrami.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity v Olympii?

Mezi nejlepší aktivity v Olympii patří prohlídka archeologických nalezišť a muzea, návštěva stadionu, sportovní a kulturní akce, skvělá jídla a pití a relaxace v krásném přírodním prostředí.


Ubytování Řecko Olympia


Řecko je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě a nabízí návštěvníkům nespočet míst, která stojí za to navštívit. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří Olympia, kde se nachází mnoho zajímavých památek a pamětihodností.

Pokud hledáte ubytování v Olympii, máte na výběr z mnoha možností, od luxusních hotelů až po levnější hostely. Záleží na vás, jaký typ ubytování preferujete. Mezi nejpopulárnější hotely v Olympii patří Olympia Palace, Hotel Antonios a Hotel Inomaos.

Olympia Palace je luxusní hotel s pěti hvězdičkami, který se nachází přímo v centru Olympie. Nabízí svým hostům venkovní bazén, moderní wellness centrum, kde se můžete nechat hýčkat profesionálními maséry, a restauraci s tradičním řeckým jídlem. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a nabízí balkony s výhledem na okolní krajinu.

Dalším populárním hotelem je Hotel Antonios, který se nachází na okraji města. Tento hotel má tři hvězdičky a nabízí pohodlné a útulné pokoje, včetně apartmánů pro rodiny. Hosté mají k dispozici venkovní bazén, restauraci s tradičním řeckým jídlem a bar s výhledem na okolní krajinu.

Hotel Inomaos je další možnost pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat v centru Olympie. Tento hotel má čtyři hvězdičky a nabízí svým hostům moderní a prostorné pokoje s balkony a výhledem na okolní krajinu. K dispozici je také venkovní bazén, střešní terasa s výhledem na Olympijskou horu a restaurace, která podává tradiční řecká jídla.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete se ubytovat v některém z hostelu v Olympii. Mezi populární hostely patří Olympia International Youth Hostel, Klio Hostel a Olympion Asty Hotel.

Olympia International Youth Hostel nabízí ubytování pro mladé lidi v srdci města. Hostel má společenskou místnost s televizí a hudebním zařízením, kuchyň pro hosty a venkovní terasu. Pokoje jsou jednoduché, ale útulné a nabízí společnou koupelnu.

Klio Hostel je další možnost pro návštěvníky s menším rozpočtem. Tento hostel se nachází v centru města a nabízí společné pokoje a koupelnu. Hosté mají k dispozici kuchyň, venkovní zahradu a bezplatné Wi-Fi.

Pokud hledáte ještě levnější možnosti, můžete se ubytovat v Olympion Asty Hotel, který nabízí jednoduché a útulné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hosté mají k dispozici společné koupelny a venkovní terasu.

Olympia nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky všech druhů. Od luxusních hotelů až po levné hostely, všechny možnosti jsou zde k dispozici. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, zaručeně se budete těšit na nezapomenutelný pobyt v Olympii.


Dovolená Řecko Olympia


Dovolená v Řecku patří mezi nejvyhledávanější destinace pro milovníky slunce, historie a krásné přírody. Jedním z nejzajímavějších míst Řecka je město Olympia, které se nachází na západním pobřeží Peloponésu.

Olympia je historicky významné místo, neboť se zde nachází antické olympijské stadiony, kde se každé čtyři roky konaly slavné Hry věnované bohyni Delfíně. Tyto hry byly původně zavedeny v roce 776 před Kristem a pokračovaly až do roku 393 po Kristu.

Kromě zbytků antických staveb zde můžete najít mnoho dalších zajímavých památek a muzeí, které nabízejí pohled do historie a kultury Řecka. Například Archeologické muzeum v Olympii nabízí návštěvníkům unikátní sbírku soch, keramiky a dalších artefaktů, které byly nalezeny v okolí města.

Město Olympia je také ideálním výchozím bodem pro prohlídku okolních přírodních krás, jako jsou skalní kaňony, divoké řeky a horské vrcholy. V okolí města se nachází mnoho turistických stezek, které vám umožní objevovat krásy řecké přírody a zároveň se projít po stopách významných historických událostí.

Samozřejmě byste neměli zapomenout ani na slunce a krásné pláže. Peloponés nabízí mnoho pláží s jemným pískem a průzračnou vodou. Jednou z nejoblíbenějších pláží v této oblasti je pláž Katakolo, která se nachází jen pár kilometrů od Olympie.

Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou, která vám nabídne kombinaci historie, kultury, přírody a krásné pláže, pak je Olympia v Řecku to pravé místo pro vás. Zde si můžete užít prohlídku antických staveb, ale také si odpočinout na slunci a procházet se mezi krásnou přírodou Peloponésu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky