Objevte nejvýhodnější letenky

Rumunsko Sinaia Monastery

Dovolená Rumunsko Sinaia Monastery


Rumunsko je země, která je plná nádherných přírodních scenérií a kulturních památek. Jeden z nejvýznamnějších kulturních památek, které Rumunsko nabízí, je klášter Sinaia. Tento klášter se nachází ve městě Sinaia, které se nachází v pohoří Karpaty. Jeho národní hodnota je zanedbatelná a bylo by hřích při návštěvě Rumunska si jej nechat ujít.

Klášter Sinaia byl postaven v roce 1695 Mihailovem Cantacuzen a byl pojmenován po hoře Sinai, na které byl údajně napsán desatero. Tento klášter je zajímavý zejména díky svému pojetí, které kombinuje prvky byzantské, gotické a renesanční architektury. Zvláště architektura klášterního kostela je velmi impozantní a inspirovaná italským uměním.

Klášter Sinaia je také zajímavý díky svému historickému významu. V minulosti sloužil jako sídlo rumunských králů a byl centrem kulturního a politického života. Dnes je klášter známý svou neuvěřitelnou sbírkou ikon, zlatovými a stříbrnými předměty a mnoha dalšími historickými artefakty.

Návštěva kláštera Sinaia by měla být součástí každého výletu do Rumunska. V okolí kláštera se nachází další krásné památky, jako například zámek Peleš, který se nachází jen několik kilometrů od Sinaie. Tento zámek byl postaven v roce 1875 králem Karlem I. a je považován za jeden z nejkrásnějších evropských zámků. Jeho interiér je zdoben drahokamy, zlatem a vitrážemi a má mocené umělecké hodnoty.

Celkově je Rumunsko fascinující cestovatelskou destinací, která nabízí návštěvníkům mnoho kulturních památek a přírodních krás. Klášter Sinaia je jistě jednou z nejvýznamnějších kulturních památek a jeho návštěva by měla být součástí každého výletu do Rumunska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Sinaia Monastery


1. Kde se v Sinaia klášteře nachází?

Sinaia klášter se nachází v městě Sinaia na jihu Rumunska, asi 130 km od Bukurešti.

2. Jaká je historie tohoto kláštera?

Sinaia klášter byl založen v roce 1695 knížetem Mihail Cantacuzino. Podél let byl klášter rozšiřován a obnovován. Během druhé světové války byly v budově kláštera umístěny německé jednotky. V roce 1990 byl klášter navrácen řádu pravoslavných mnichů.

3. Kdy je možné navštívit klášter?

Klášter je otevřen pro návštěvníky denně od 8:00 do 18:00 hodin.

4. Je nutné si lístek předem rezervovat?

Není nutné si lístek předem rezervovat. Vstupenky jsou k dispozici u pokladny kláštera.

5. Jaká je cena vstupenky na prohlídku kláštera?

Cena vstupenky pro dospělého je 10 RON, pro studenty a důchodce 5 RON. Děti do 7 let mají vstup zdarma.

6. Je možné koupit suvenýry v klášteře?

Ano, v klášteře je prodejna suvenýrů, kde lze zakoupit různé suvenýry a svíčky.

7. Může se klášter navštívit s kočárkem?

Klášter je přístupný i s kočárky, avšak není dostupný pro vozíčkáře.

8. Může se v klášteře fotit?

Fotografování je povoleno v určených oblastech kláštera, avšak blesk je zakázán.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu kláštera?

Nejlepší doba na návštěvu kláštera je v létě a na podzim, kdy je klášter nejvíce okouzlující a přitahuje největší množství turistů.

10. Nabízí klášter prohlídky s průvodcem?

Ano, klášter nabízí možnost prohlídky s průvodcem za poplatek. Prohlídky jsou vedeny v angličtině a rumunštině.


Ubytování Rumunsko Sinaia Monastery


Sinaia Monastery je klášterní komplex, který se nachází v malém městě Sinaia v Transylvánii, v Rumunsku. Tento klášter je nejen důležitým duchovním místem pro místní obyvatele, ale také přitahuje turisty ze všech koutů světa, kteří chtějí prozkoumat krásu rumunské krajiny a poznat více o řemeslech a kulturách v této části Evropy.

Ubytování v klášteře Sinaia je skvělou možností pro turisty, kteří chtějí pobyt strávit přímo v centru dění. Klášter má k dispozici několik pokojů, které jsou vybaveny vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Pokoje jsou čisté, prostorné a vybaveny dřevěným nábytkem, který dodává pobytu autentickou atmosféru.

Jedním z největších přínosů pobytu v klášteře je jeho neokázalost a jednoduchost. Ubytování v klášteře vás ponese do jiného světa a umožní vám prožít tradiční rumunskou kulturu a životní styl. Kromě toho budete mít možnost strávit čas s lidmi, kteří zde žijí a pracují, což je skvělá příležitost pro exchange kultury.

Součástí ubytování v klášteře Sinaia je také stravování. Jeho kuchyně je vynikající, ať už jde o zdravé jídlo nebo místní speciality, jako je sarmale (plněné zelí) a tuica (rumunská silná pálenka). Každé ráno se můžete těšit na snídani, která je složena z ovocných salátů, obilovin a dalších chutných jídel, které vám dodají energii na celý den.

Během pobytu v klášteře Sinaia se můžete účastnit mnoha aktivit. Mohou to být prohlídky kláštera, výlety do okolí, meditace, kurzy řemesel nebo přednášky o historii regionu. Pokud si chcete užít klidu, můžete si odpočinout v klášterní zahradě, kde se nachází krásný rybník a ovocné stromy.

Závěrem bychom chtěli podotknout, že ubytování v klášteře Sinaia je skvělá volba pro turisty, kteří hledají klid, krásu přírody a odpočinek od městského shonu. Tento klášter je plný pokoje a krásy a umožní vám zažít tradiční rumunskou kulturu a životní styl. Pokud hledáte únik do jiného světa, jednoduchost a relaxaci, ubytujte se v klášteře Sinaia a zažijte nezapomenutelný pobyt.


Počasí Rumunsko Sinaia Monastery


Rumunsko je rozmanitou zemí, kde se můžete těšit na různorodé klimatické podmínky. Jednou z nejkrásnějších oblastí Rumunska je město Sinaia a jeho klášter, který se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, je důležité mít na paměti, jaké počasí zde můžete očekávat.

Sinaia a jeho klášter leží v blízkosti hor Karpaty a mají tak specifický kontinentální klima. V létě zde mohou být horké dny s teplotami až 30°C. V zimě se zde můžete těšit na sněhové srážky, které jsou tuhle oblastí navštěvovanou lyžaři velice oblíbené. V samotném klášteře se na jaře a v létě můžete těšit na kvetoucí zahrady a krásné barevné lučiny. Ve dnech, kdy je slunce skryté za mraky, bude potřeba mít s sebou vhodné oblečení a boty, které odolají dešti nebo sněhu.

Jinak než na mnoho jiných místech v Rumunsku, je tu šance na proměnlivé počasí. Během jednoho dne se můžete setkat s teplým sluncem, velkým množství srážek, ale také sněhem. Důležité je být připraven na jakékoliv podmínky. Mnoho turistů se vydává do této oblasti právě kvůli krásné krajině a spojení se přírodou. Vzhledem k tomu, že si zde turisté často procházejí nezpevněnými, ale krásnými cestami, je nutné vhodného obuvi.

Pokud plánujete navštívit klášter Sinaia a jeho okolí, je důležité si předem zjistit předpověď počasí a přizpůsobit tomu své plány. Měli byste být připraveni na proměnlivé podmínky, ale zároveň si užít všechny lahodné zážitky, které Sinaia nabízí. Bez ohledu na počasí, v Sinaia vás čekají krásné zážitky a úžasná příroda.


Letenka Rumunsko Sinaia Monastery


Pokud toužíte po návštěvě země plné krásných hor, historických památek a nádherných klášterů, měli byste zvážit návštěvu rumunského kláštera Sinaia.

Klášter se nachází v městečku Sinaia, které je situováno mezi městy Brašov a Bukurešť v Kočiánských horách. Klášter je pojmenován po hoře Sinaj, což odkazuje na biblické místo, kde Možžíš obdržel desky s desaterem.

V průběhu historie byl klášter útočištěm pro mnoho důležitých rumunských postav, včetně králů, knížat a spisovatelů. V roce 1875 dokonce zde král Karel I. položil základní kámen pro stavbu zdejšího paláce Peleș.

Tento nádherný klášter se skládá ze dvou hlavních budov, které jsou spojené galeriemi. Dominantou kláštera je kaple Jana Křtitele, která byla postavena v roce 1846 a je věnována ochránci kláštera, svatému Janu Křtiteli.

Klášter Sinaia je také domovem mnoha knih, ikon a uměleckých děl, včetně několika dymitrů. Tyto dymitry, což jsou speciální svíce pro pravoslavné církve, jsou vyráběny z vosku, dřeva a bavlny a jejich výroba je velmi náročná.

Pro návštěvníky je k dispozici muzeum, které popisuje historii kláštera a jeho významné osobnosti. Návštěvníci mohou také procházet klášterním zahradami a užívat si nádherného výhledu na okolní hory.

Pokud se chystáte na návštěvu tohoto nádherného místa, nejdříve budete muset najít správnou letenku do Rumunska. Existují různé možnosti, jak letět do Rumunska, jako například lety do Bukurešti nebo do města Brašov. Poté budete moci cestovat autem nebo autobusem do městečka Sinaia.

Celkově klášter Sinaia je krásným a historickým místem, které stojí za návštěvu pro všechny, kteří mají rádi nádherné stavby, historii a přírodu.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky