Objevte nejvýhodnější letenky

Zambie Národní park Ndola

Letenka Zambie Národní park Ndola


Zambia je země plná unikátních přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi je Národní park Ndola, který láká turisty z celého světa na svou neuvěřitelnou přírodní krásu a množství divoké zvěře.

Národní park Ndola se nachází na severozápadě Zambie, v provincii Copperbelt. Vznikl v roce 1972 a zahrnuje okolo 70 000 hektarů území, které se rozkládá v nadmořské výšce od 1200 do 1500 metrů nad mořem. Park je známý svou pestrou faunou a flórou, které vytvářejí nádherný a jedinečný ekosystém. Mezi nejvýznamnější zvířata, které zde můžete spatřit, patří sloni, žirafy, krokodýli, levharti, hyeny, antilopy, paviáni a mnoho dalších druhů.

Národní park Ndola se pyšní také množstvím přírodních krás. Zdejší krajina je plná množství vodopádů a říček, které vytvářejí nádherné scenérie. Jedním z nejkrásnějších míst parku je vodopád Kafue, který se nachází na řece Kafue a dosahuje výšky až 20 metrů.

Pro turisty, kteří se rozhodli návštěvu Národního parku Ndola, je k dispozici mnoho různých způsobů prozkoumání tohoto úžasného kraje. Mezi nejoblíbenější aktivity patří safari, během kterých můžete pozorovat zvířata v přirozeném prostředí. K dispozici jsou také procházky s průvodcem, rybolov, plavby na řece a mnoho dalších zajímavých aktivit.

Pro turisty z celého světa je cesta do Zambie a návštěva Národního parku Ndola nezapomenutelným zážitkem. Cesta na toto místo je možná přes letiště v Lusace, která spojuje Ndolu s okolními městy. Letenky do Zambie jsou dnes velmi dostupné a snadno rezervovatelné online.

Národní park Ndola je skutečným pokladem této nádherné země. Unikátní přírodní krása a množství zvěře a flóry, které zde najdete, jsou zážitkem pro každého milovníka přírody. Pokud tedy plánujete cestu do Zambie, Národní park Ndola by rozhodně neměl chybět ve vašem itineráři.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Ndola


1) Jaké zvířata lze v Národním parku Ndola pozorovat?
V parku se vyskytují sloni, buvoli, krokodýli, lvi, gepardi, hyeny, antilopy, žirafy, zebry a mnoho dalších druhů.

2) Jaké jsou možnosti ubytování v Národním parku Ndola?
V parku není přímo ubytování, návštěvníci si však mohou zarezervovat nocleh v nedalekých hotýlcích nebo kempech.

3) Kterou sezónu je nejlepší pro návštěvu parku?
Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období sucha, tedy od června do října. V této době je výrazně vidět množství divokých zvířat.

4) Je možné v parku uspořádat safari?
Ano, v parku je možné uspořádat safari s průvodcem, například v otevřeném vozidle nebo na kole.

5) Je bezpečné navštívit Národní park Ndola?
Národní park Ndola je relativně bezpečný, ale návštěvníci by se měli řídit doporučeními svého průvodce a být ostražití vůči divokým zvířatům. Také je třeba dodržovat bezpečnostní opatření v táborech nebo ubytování mimo park.


Dovolená Zambie Národní park Ndola


Zambia, země na jihu Afriky, se pyšní nádhernou přírodou a velkým množstvím přírodních rezervací. Jedním z těch nejvýznamnějších je Národní park Ndola. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, můžete se těšit na nádhernou přírodu, divokou zvěř a nezapomenutelný zážitek.

Národní park Ndola byl založen v roce 1972 jako ochranná oblast pro ohrožené druhy afrických savců a jezer. Park se nachází v centrální části Zambie a zahrnuje území o rozloze více než 75 000 hektarů. Zdejší krajina je obklopena kopci a farmařskými oblastmi, ale i přesto jsou zdejší lesy, louky a jezera domovem mnoha druhů zvířat.

Park je domovem ohrožených druhů jako jsou sloni, nosorožci, gepardi, hyeny, buvoli a antilopy. Navíc se zde vyskytují vzácní ptáci, pestrobarevní motýli a mnoho jiných druhů zvířat. V parku je také řada turistických stezek, které vás zavedou do nejkrásnějších zákoutí národního parku.

Nabídka ubytování je v parku poměrně široká a pokrývá všechny kategorie cestovatelů. K dispozici jsou areály kempů, oděné chaty a nejnovější trendy jsou pěkné lodžie.

Pokud se chcete něco dozvědět o kultuře a historii Zambia, pak je oblast Ndoly tím pravým místem. Do parku se můžete vydat i s průvodcem, který vám poví mnoho zajímavostí o zdejší historii a kultuře. Navíc se můžete vydat na výlet do nedalekého města Ndola, kterého je Národní park Ndola relativně poblíž.

Samotná dovolená v Národním parku Ndola bude nejen plná poznávání zajímavostí a krás Zambie, ale bude to také dovolená ve znamení přírody a relaxace. V takto nádherném prostředí se navíc můžete těšit i na nádherné fotografické záběry, které si budete moci s sebou přinést jako připomínku nezapomenutelné dovolené.

Pokud máte chuť na dobrodružství, nebojte se s podobným cestováním. V Národním parku Ndola se můžete připravit na nepředvídatelná dobrodružství a setkání s divokými zvířaty, která vás pozorují zblízka. Tak proč si nevyladit svou dovolenou k té nejlepší verzi a objevit krásy Národního parku Ndola.


Ubytování Zambie Národní park Ndola


Národní park Ndola se nachází v jižní části Zambie, a je to jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších parků v této zemi. Tento park byl založen v roce 2001 a jeho rozloha je více než 9 000 hektarů. Nachází se zde řada divokých zvířat jako jsou sloni, krokodýli, antilopy, levharti, hyeny, žirafy a mnoho dalších. Kromě divočiny najdete v tomto parku i krásnou přírodu a řeky, které protékají celým parkem.

Když přemýšlíte o ubytování v Národním parku Ndola, máte několik možností. Existuje zde několik kempů a lodgí, a všechny se liší podle svého stylu, nabízených služeb a ceny. Pokud hledáte útulnou a pohodlnou variantu, můžete zvolit některou z lodgí, které se nacházejí v parku.

Jednou z nejlepších možností je Africanza Lodge and Restaurant. Nachází se uprostřed přírody a nabízí výhled na řeku, což je ideální pro ty, kteří hledají klidné a příjemné prostředí. Výhodou této lodge je, že kromě ubytování nabízí i další služby, jako jsou exkurze do parku, táboření a také golfové hřiště. Cena za noc se pohybuje okolo 140 dolarů.

Další možností je kemp Marbella Safari Lodge. Tento kemp se nachází v blízkosti hlavní silnice, což je skvělé pro ty, kteří plánují během svého pobytu v parku navštívit také okolní města. Marbella Safari Lodge nabízí levné a jednoduché ubytování, včetně stanů a chat. Cena se pohybuje okolo 15 dolarů za noc, což je velmi cenově dostupné.

Poslední možností je kemp Bushbuck Hills Game Farm. Tento kemp nabízí nejvíce možností, jako jsou táboření, chaty a luxusní bungalovy. Cena za noc se pohybuje mezi 50 a 150 dolary, v závislosti na tom, jaký typ ubytování si zvolíte. Kemp je velmi přátelský k rodinám, a nabízí dětské hřiště, dětský bazén a další zajímavosti pro nejmenší.

Kromě těchto tří ubytování se v parku Národní park Ndola nachází ještě řada dalších kempů a lodgí, takže máte mnoho možností, jak si užít pobyt v tomto úchvatném parku. Většina ubytování nabízí exkurze do parku, takže můžete prozkoumat divokou přírodu a zvířata zblízka. Navštívení tohoto parku je jednoznačně zážitek, který byste neměli pozbývat.


Počasí Zambie Národní park Ndola


Národní park Ndola se nachází v jihozápadní Zambii, kde panují horké suché léto a mírné vlhké zimy. Počasí v této oblasti se v průběhu roku výrazně mění, ale většinou se pohybuje v rozmezí mezi 25°C až 35°C. Nejteplejší období nastávají v měsících říjnu a listopadu.

V období dešťů, které trvá od listopadu do března, přináší regionu hojné srážky, což vede ke zvýšení hladiny řek a intenzivnímu růstu vegetace. V tomto období se park stává ideálním místem pro pozorování zvířat, protože si zde najdou hojnost pastvy a vody.

V letních měsících, které trvají od dubna do října, se park nachází v období sucha, což znamená, že vegetace zde často usychá a zvířata se musí vydávat na dlouhé vzdálenosti, aby si našla potravu a vodu. Během tohoto období se také mnoho zvířat spoléhá na zdroje vody v blízkosti řek a jezer, což dělá tyto lokality ideálním místem pro pozorování zvířat.

V parku se nachází mnoho druhů zvířat, včetně slonů, leopardů, nosorožců a lvů, ale také zebry, antilopy a mnoho dalších. Díky skvělému počasí a obrovskému množství zvířat je národní park Ndola velmi oblíbenou turistickou destinací a lákadlem pro cestovatele z celého světa.

Pokud plánujete návštěvu národního parku Ndola, doporučujeme sledovat předpověď počasí a dobře si zabalit, aby vám změny počasí nepřekazily vaše dobrodružství. Doporučuje se, aby se turisté v národním parku pohybovali s průvodcem, protože zde žijí divoká zvířata, která mohou být nebezpečná. Nicméně, návštěva parku je zážitek, který stojí za to a mnoho turistů se po návštěvě tohoto úžasného místa již jednou musí vrátit.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky