Objevte nejvýhodnější letenky

Spojené království Cardiff

Ubytování Spojené království Cardiff


Společně s Londýnem, Manchesterem a Edinburghem patří i Cardiff mezi největší a nejnavštěvovanější města Spojeného království. Nachází se zhruba 240 km jihozápadně od Londýna a je hlavním městem Walesu.

Pokud hledáte ubytování v této oblíbené turistické destinaci, máte na výběr z několika možností.

Hotely

Cardiff nabízí celou řadu hotelů pro různé cestovatele s rozpočtem od nižšího až po luxusní. V centru města se nacházejí známé řetězce jako Premier Inn nebo Ibis Budget, ale také menší boutique hotely s unikátním designem a vyšší cenou.

Mezi nejznámější hotely patří například radnice Cardiffu, která byla přeměněna na luxusní hotel pod názvem The Exchange Hotel. Další vynikající volbou může být čtyřhvězdičkový voco St. David's Cardiff, který se nachází vedle nábřeží a nabízí nádherný výhled na Cardiffský záliv.

Hostely

Pokud hledáte levnější ubytování, může být hostel pro vás nejlepší volbou. Cardiff nabízí celou řadu hostels, včetně těch s nejlevnějšími cenami ubytování.

Nejznámější hostely jsou YHA Cardiff Central, Safehouse Hostel a The Riverhouse Backpackers. Tyto hostely jsou ideální pro cestovatele na kratší výlet, kteří hledají nízkou cenu bez ztráty na kvalitě a pohodlí.

Airbnb a ubytování u místních

Pokud chcete poznat místní kulturu a způsob života, můžete zvážit pobyt v bytě nebo pokoji ubytování u místních obyvatel. Tato možnost vám umožní zažít město tak, jak byste ho jinak nemohli.

Airbnb je populárním zdrojem ubytování v celém světě a Cardiff není výjimkou. Na Airbnb najdete rozmanité nabídky bytů a pokojů. Můžete si vybrat od základního ubytování po luxusní apartmány.

Souhrn

Cardiff nabízí několik možností ubytování pro turisty s různými nároky na cenu a komfort. Pokud hledáte luxus, můžete se ubytovat v jednom z mnoha hotelů s vyššími cenami. Levnější možností jsou vítány hostely, které nabízejí levné a pohodlné ubytování.

Pokud se chcete poznat místní kulturu a život, můžete si pronajmout byt nebo pokoj skrze Airbnb, nebo se ubytovat u místních obyvatel. Bez ohledu na váš výběr, Cardiff je krásné město s mnoha způsoby, jak si užít návštěvu.


Počasí Spojené království Cardiff


V Spojeném království se počasí může razantně lišit v závislosti na ročním období a geografické poloze. Cardiff, hlavní město Walesu, se nachází na jihovýchodě země a je vystaveno vlivům Studeného proudu severního Atlantiku, což ovlivňuje klima této oblasti.

V létě je počasí v Cardiffu obvykle teplé a slunečné, se středními denními teplotami kolem 20-22 stupňů Celsia. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce a průměrná teplota se v této době pohybuje kolem 21-23 stupňů Celsia. V létě jsou také časté dešťové přeháňky a bouřky, což může mít vliv na aktivity v exteriéru. Na jaře většinou bývá v Cardiffu dostatek slunce a teploty se pohybují kolem 10-15 stupňů Celsia.

Podzim v Cardiffu bývá vlhký a listnatý, často s mlhou a deštěm. Průměrná teplota se může pohybovat kolem 8-12 stupňů Celsia. Studenější počasí nastupuje v zimě, kdy jsou průměrné denní teploty kolem 5-7 stupňů Celsia. V zimě je také běžné výskyt sněhu a ledu, což může přinést problémy v dopravě.

Celkově se dá říct, že počasí v Cardiffu je velmi proměnlivé a může mít velký vliv na plány a aktivity. Doporučuje se tedy přinést si do této oblasti vhodné oblečení pro různé situace a sledovat předpovědi počasí.


Dovolená Spojené království Cardiff


Země královny Alžběty II a potomka legendárního krále Artuše, Spojené království, nabízí mnoho překrásných míst, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je i město Cardiff, které se nachází v jižním Walesu.

Cardiff je hlavním městem Walesu a nabízí různorodé atrakce pro turisty. V centru města najdete krásné uličky s tradičními obchůdky, nádhernou katedrálu a krásné parky. Najdete zde také mnoho muzeí a galerií. Mezi nejvýznamnější patří například Národní muzeum Walesu, Muzeum moderního umění a Muzeum rypounů.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Cardiffu je Cardiffský hrad. Tento hrad značně ošklivěl kvůli destruktivní činnosti davů a uhelným kouřem z průmyslové revoluce, ale celkově se dochoval v pěkném stavu. Hrad je dnes jedním z nejvýznamnějších turistických míst ve Walesu.

Další zajímavou atrakcí je St. Fagans – Národní muzeum historického života. Toto muzeum se nachází asi 10 minut jízdy od centra města a nabízí návštěvníkům možnost seznámit se se životem a kulturou Walesu a dalších regionů Spojeného království. Muzeum ukazuje život prostých lidí, jejich způsob obývání a práce. Návštěvníci se zde mohou projít starými staveními, fungujícím mlýnem a domem, který provozuje tradiční řemeslné práce.

Pro milovníky sportu a zábavy nabízí Cardiff Millennium Stadium, největší stadion ve Walesu, kde se konají různé sportovní a kulturní akce. Pravidelně se zde konají koncerty, různé výstavy a festivaly. Navštivte také břeh tehdy znečištěného a neudržovaného Cardiffského zálivu promenádu, kde si můžete odpočinout na lavičkách, podívat se na lidi a třeba posedět v kavárně.

Pokud si chcete užít snadnou turistiku, navštivte Park Cefn Onn, skvělé místo k odpočinku, s východiskem pro několik turistických tras v blízké okolí. Park nabízí stezky k řece a malé jezírko k odpočinku.

A pokud chcete zažít zábavu po setmění, Cardiff nabízí bohatou noční zábavu, jako jsou různé kluby, hospody a bary, kde najdete večerní zábavy pro každý vkus.

Pokud tedy zvažujete svou další dovolenou, dejte šanci Cardiffu a prozkoumejte skvosty Walesu. Je to místo, kde si určitě užijete.


Letenka Spojené království Cardiff


Když se řekne Spojené království, mnoho lidí si okamžitě vybaví Londýn. Nicméně, britské království nabízí mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě, mezi nimiž je i město Cardiff. Pokud plánujete cestu do této atraktivní oblasti, neváhejte a zvažte zakoupení letenky, která vám umožní snadný a rychlý přístup do města.

Cardiff je hlavním městem Walesu a nabízí mnoho kulturních a historických památek, jako je například Cardiffský hrad, národní muzeum a také jeden z největších stadionů ve Velké Británii – Principality Stadium. Ostatně turistická oblast koneckonců není jediným důvodem, proč byste měli zvážit koupi letenky.

Cardiff se pyšní i svou gastronomickou nabídkou. Díky bohaté historii města se zde spojují tradiční waleská kuchyně s moderními trendy, což poskytuje návštěvníkům velké spektrum možností. Jestliže hledáte nevšední zážitek, rozhodně nevynechejte waleský národní pokrm – jehněčí koleno s meruňkovou omáčkou.

Pokud plánujete více dní strávit v oblasti, nabízí se řada možností, jak si prohlédnout okolní krajinu. Výlet do Národního parku Brecon Beacons, cesta do města Swansea, nebo návštěva pláže v Barry jsou jen některé z volných aktivit, které si zde můžete užít.

Zaměstnává vás to, že koupí letenky ztratíte možnost vyždímat z cesty maximum? To zkusme zavést toto fakt. Díky letišti v Cardiffu se snadno dostanete do mnoha dalších evropských měst. Krátká cesta do Dublinu, Manchesteru nebo Paříže bude jen malým zpestřením vaší dovolené.

Srovnání cen letenek ukáží, že Cardiff není pouze levnější než Londýn, ale rozhodně to není výjimkou platnou jen pro tuto zemi. Vzhledem k tomu, že nejlevnější letenky se často prodávají pouze v omezeném počtu, doporučujeme nakupovat letenky s předstihem. Pokud to naplánujete po správné stránce, můžete si ušetřit nemalý obnos peněz.

V místě samém se potom bez problémů dopravíte autobusem, vlakem, nebo můžete využít i taxi služby nebo půjčovnu automobilů, což vám umožní snadno se dostat na místa, která chcete navštívit.

Pokud jste tedy rádi ve středu dění, a zajímá vás historie, kultura, nebo jednoduše jen dobré jídlo a skvělá atmosféra, koupě letenky do Cardiffu vám může přinést opravdu nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Cardiff


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Cardiffu?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Cardiffu patří hrad Cardiff Castle, Národní muzeum Walesu, Principality Stadium (domovský stadion týmu rugby Wales), zábavní park Techniquest a nákupní centrum St David's.

2) Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Cardiffu?
- Nejlepší místa k ubytování v Cardiffu jsou v blízkosti centra města, například v okolí ulice St Mary Street nebo v blízkosti městských parků. V poslední době se také stává populární ubytování v blízkosti zábavního parku Techniquest.

3) Jak se dostanu do Cardiffu z letiště?
- Z letiště v Cardiffu je možné se dostat do centra města trolejbusem, autobusem nebo vlakem. Nejlepší možností je jet vlakem ze stanice Cardiff Central, který odjíždí každých 20 minut.

4) Kde se nacházejí nejlepší restaurace v Cardiffu?
- V Cardiffu se nachází mnoho skvělých restaurací, které nabízejí různé druhy kuchyní. Mezi nejlepší restaurace v Cardiffu patří The Potted Pig (britská kuchyně), Purnell's (moderní britská kuchyně), Asador 44 (španělské maso a grilované pokrmy) a Bully's Restaurant (evropská kuchyně).

5) Jaké jsou nejlepší místa na nákupy v Cardiffu?
- V Cardiffu je několik míst, kde lze nakupovat. Největším nákupním centrem je St David's, které nabízí nejrůznější obchody, včetně luxusních značek. Mezi další místa na nákupy patří ulice Queen Street, High Street a široká nábřeží při řece Taff.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky