Objevte nejvýhodnější letenky

Srí Lanka Batticaloa

Dovolená Srí Lanka Batticaloa


Srí Lanka je nádhernou zemí, plnou kulturních pokladů, exotické fauny a flóry a několika nejkrásnějších pláží na světě. Jedním z nejatraktivnějších míst v této zemi pro turisty je město Batticaloa, nacházející se na východním pobřeží ostrova. Pokud uvažujete o dovolené na Srí Lance, neměli byste nechat uniknout příležitost prozkoumat tuto okouzlující oblast.

Batticaloa leží na pobřeží Indického oceánu a je pokryt stromy kokosových palem. V městě je mnoho zábavných aktivit, které můžete dělat, a to jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Pro milovníky vodních sportů je poblíž města mnoho pláží, které jsou vhodné k surfování, plachtění a kitesurfingu. Využít si můžete také možnost šnorchlování a potápění. Jeden z nejlepších zážitků, které si můžete užít během pobytu v Batticaloa, je čas strávený na břehu sladkovodního jezera Batticaloa Lagoon, které je druhým největším na Srí Lance. Můžete si pronajmout loď a pozorovat zde život zvířat nebo se vyptat místních rybářů na tajemství lovu ryb.

Když se budete chtít trochu uklidnit, město nabízí výborné možnosti na odpočinek. Můžete si zvolit procházku po městě a prozkoumat mnoho světoznámých památek, jako například kostely, chrámy a mešity. Rovněž můžete navštívit trhy a nakoupit si zde řadu výrobků od místních řemeslníků, jako například dřevěné vyřezávané sošky nebo pestrobarevné batikované plátno.

Nejznámější památkou v Batticaloa je nepochybně Fort Batticaloa, starobylá pevnost postavená v roce 1628 Portugalci a později využívaná v koloniální době jako obchodní přístav. Nyní je to turistická atrakce a nádherné místo k návštěvě s velkolepými výhledy na město a okolní oblast.

Dalším turistickým místem, které byste měli navštívit, je Kudumbikulam zvonové jezero, často nazývané jako jezero Bell, díky tichému zvonění, které se ozývá, když se mění váhy pod vodou.

Pokud hledáte zajímavou dovolenou plnou krásných pláží, malebných vesniček, památek a přírodních krás, Batticaloa na Srí Lance je tou správnou volbou. Je to ideální destinace pro odpočinek, prozkoumání a slazení si našich smyslů s novými zážitky. Přijďte a užijte si dovolenou plnou relaxace, zábavy a objevování.


Ubytování Srí Lanka Batticaloa


Batticaloa je jedním z nejkrásnějších měst na Srí Lance, které leží na východním pobřeží země. Město je obklopené překrásnou přírodou a nabízí mnoho aktivit a zážitků pro cestovatele z celého světa. Pokud hledáte ubytování v Batticaloa, máte na výběr z mnoha možností. V tomto článku si přiblížíme některá z nich.

1. Amirthaa Hotel
Amirthaa Hotel se nachází v centru města a nabízí přátelskou obsluhu a pohodlné ubytování za velmi rozumnou cenu. Pokoje jsou prostorné a čisté a mají vše, co potřebujete pro pohodlný pobyt. K dispozici je také restaurace a kavárna, kde si můžete vychutnat srílanskou kuchyni.

2. Riviera Resort
Riviera Resort je ideální pro ty, kteří hledají klidné a relaxační ubytování. Tento nadstandardní resort se nachází na břehu jezera Batticaloa a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Pokoje jsou vybaveny klimatizací a budete mít k dispozici vlastní terasu, kde si můžete vychutnat snídani a pozorovat přírodní krásy.

3. Kallady Beach Resort
Kallady Beach Resort se nachází přímo na pláži a nabízí svým hostům úchvatný výhled na Indický oceán. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají romantické ubytování nebo pro rodiny s dětmi. Pokoje jsou velké a prostorné, s vlastním balkónem, klimatizací a moderním sociálním zařízením. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční srílanské pokrmy.

4. New Sunrise Hotel
New Sunrise Hotel se nachází v těsné blízkosti historického centra města a zároveň blízko k pláži. Tento elegantní hotel nabízí krásné pokoje s vlastní koupelnou, minibarem a klimatizací. Na místě najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat srílanskou kuchyni a zdejší mořské plody.

5. Batticaloa Lagoon Cabana
Batticaloa Lagoon Cabana se nachází v klidné části města a nabízí svým hostům úchvatný výhled na nedotčenou krajinu. Cabany jsou malé dřevěné chatky, které poskytují jedinečný zážitek. Každá cabana má vlastní terasu, kde si můžete vychutnat snídani a pozorovat zdejší zvířata.

V Batticaloa najdete mnoho dalších možností ubytování, které vám nabídnou nezapomenutelný pobyt na této krásné části Srí Lanky. Bez ohledu na to, jaký styl ubytování preferujete, určitě si zde najdete to své.


Letenka Srí Lanka Batticaloa


Pokud hledáte exotickou dovolenou a toužíte zažít něco nového, zvažte návštěvu Srí Lanky. A co kdybyste se vypravili do města Batticaloa? Tato oblast nabízí nádherné pláže, úchvatné památky a přátelské obyvatele. A nejlepší zpráva? Nyní můžete získat levné letenky do Batticaloy!

Srí Lanka je malý ostrovní stát nacházející se v Indickém oceánu. Tento ostrov láká turisty, kteří hledají exotiku, krásné pláže, přírodní parky a neuvěřitelné památky. Batticaloa je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít trochu klidnější atmosféru a přesto užít zábavu a adrenalin.

Jednou z největších atrakcí Batticaloy je nádherná laguna. Tato laguna je velmi specifická a patří k nejúchvatnějším na světě. Můžete si pronajmout lodě a prozkoumat krásnou přírodu v okolí. Mezi další atrakce patří buddhistické kláštery, hinduistické svatyně a nádherné starověké křesťanské kostely.

Pokud jste milovníky pláží, pak se určitě nebudete nudit v Batticaloy. Pláže jsou klidné a neplné turisty. Můžete si tam užít hezké procházky s rodinou a přáteli nebo jen relaxovat a užívat si uklidňující atmosféru.

Pro milovníky dobrodružství je ideální možností vyzkoušet si surfování. Batticaloa má několik surfařských škol, kde si můžete zlepšit své surfařské dovednosti nebo se naučit tento sport plně ovládat.

Dalšími populárními aktivitami v Batticaloy jsou rybaření a cykloturistika. Cykloturistika je ideální možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí a vidět, jak skuteční místní obyvatelé žijí.

Let do Batticaloy není náročný a levné letenky můžete najít snadno. Letiště Batticaloa nabízí pravidelné lety z několika měst. Pokud se rozhodnete návštěvu Batticaloy jako součást vaší cesty po Srí Lance, můžete si pronajmout auto a cestovat po celé zemi.

Srí Lanka je exotická a nesmírně krásná země. Batticaloa je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít jedinečné a přitom klidné prostředí bez davů turistů. Poznejte nové kultury, zvyky a zážitky a nechte se unést atmosférou této úžasné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Batticaloa


1. Jak se dostanu do Batticaloy?

Do Batticaloy se lze dopravit letadlem z Colomba do města Batticaloa. Alternativně se lze dostat do Batticaloy autobusem ze všech významných měst Sri Lanky.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Batticaloy?

Nejlepší pláž v Batticaloy je Pasikudah, která je známá svým pískem v barvě perleťového bílého zlata a čistým smaragdovým mořem. Další pláž, kterou lze navštívit, je Kalkudah.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a zážitky v Batticaloy?

Mezi nejlepší aktivity v Batticaloy patří návštěva historického chrámu Koneswaram Temple, prohlídka zálivu Batticaloa, potápěčské zážitky v místním útesu Batticaloa a výlet do města Pottuvil, kde lze navštívit několik chrámů a mešit.

4. Je Batticaloa bezpečné pro turisty?

Ano, Batticaloa je považována za relativně bezpečné místo pro turisty, ale jako všude jinde je nutné být obezřetní a dbát o obecná bezpečnostní opatření.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Batticaloy?

Mezi nejlepší hotely v Batticaloy patří především Amethyst Resort Batticaloa, Pasikuda Bay Resort a Nagenahira Beach Villas. Tyto hotely nabízejí komfortní ubytování a výborné služby.


Počasí Srí Lanka Batticaloa


Srí Lanka je nádhernou zemí, která je proslulá svými tropickými plážemi, rozmanitou kulturou a úchvatnou přírodou. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst patří město Batticaloa, které se nachází na východě země. Pokud vás zajímá, jaké zde panuje počasí, přečtěte si následující řádky.

Srí Lanka se nachází v oblasti Tichomoří, kde vládne tropické podnebí. To znamená, že všude panuje vysoká teplota a vysoká vzdušná vlhkost. I v Batticaloa se teploty pohybují během celého roku od 25 do 35 °C, přičemž nejvyšší teploty se během období sucha, které nastává v období od května do září, pohybují okolo 35 °C. Naopak během období dešťů, které trvá od října do dubna, jsou teploty nižší, kolem 25 °C.

V období občasných dešťů dochází k bleskovým povodním, které mohou být velmi nebezpečné. V Batticaloa, které je situováno u moře, může být vlivem dešťů i zvýšení hladiny moře. Proto je vhodné při plánování dovolené brát v potaz i počasí a sledovat aktuální předpověď.

Pokud plánujete návštěvu Batticaloa, nezapomeňte si vzít s sebou lehké oblečení, boty do vody a samozřejmě i krém na opalování. Většinu dne strávíte na pláži, plavání v moři a procházkami, proto by mělo být vaše oblečení pohodlné a přizpůsobené teplému počasí.

Batticaloa je jedinečné město, které stojí za návštěvu i přes ne vždy ideální počasí. Pokud se vydáte sem, můžete očekávat tropický zážitek, úžasnou gastronomii, kulturní bohatství a nádhernou přírodu. Užijte si dovolenou plnou zážitků a krásného počasí, které má Srí Lanka k dispozici.


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky