Objevte nejvýhodnější letenky

Tunisko Douz

Ubytování Tunisko Douz


Tunisko Douz je malebné město v překrásném jihovýchodním okraji Tuniska, které se nachází v pohoří Ghriba - hory palmových oáz a Duny - duny, země písku a slunce, nedaleko od hranic s Alžírskem. Město je obklopeno úchvatnými krajinami, které nabízejí nádherné výhledy na poušť a hory. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci a zároveň si chtějí užít typickou arabskou atmosféru.

V Douzu najdete širokou nabídku ubytování, ať už hledáte luxusní hotely nebo cenově dostupné hostely. Jedním z nejoblíbenějších míst k pobytu je Hotel Sahara Douz. Tento hotel se může pochlubit mnoha vynikajícími recenzemi od hostů, kteří si pochvalují jak výbornou polohu hotelu, tak i jeho kvalitu a vybavení. Nabízí 85 pokojů, z nichž každý je vybaven klimatizací, TV, minibarem a bezplatným Wi-Fi připojením. Kromě toho hotel má také bazén, bar a restauraci, která nabízí tradiční tuniská jídla.

Dalším zajímavým ubytováním je hotel Sahara Gate, který se nachází na kraji města. Tento hotel nabízí nádherný výhled na duny a palmové háje Douzu. Hotel má 59 pokojů s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a TV. Kromě toho je k dispozici také bazén, bar a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční tuniské speciality.

Pro ty, kteří hledají něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, existuje za městem mnoho kempů a bivakovacích míst na břehu oázy. Zde si můžete pronajmout stan nebo si vlastní stan postavit. V blízkosti kempů jsou také mnohé tradiční restaurace, ve kterých si můžete dát tuniské speciality a ochutnat místní kulturu.

Celkově lze říct, že Douz nabízí širokou škálu ubytování, ať už hledáte luxus, pohodlí nebo jednoduchost. Douz je dokonalým místem k pobytu pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v úchvatném prostředí tuniské pouště a hor. Tak neváhejte a zarezervujte si svou cestu do Douzu ještě dnes!


Letenka Tunisko Douz


Tunisko Douz je malé město nacházející se na jihu Tuniska. Douz je známým turistickým cílem a především výchozím bodem pro výlet do přilehlé Sahary. Pokud plánujete návštěvu Tuniska a zajímá vás Douz, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci.

Letenky do Tuniska zahrnují obvykle lety do hlavního města Tunis a vzhledem k tomu, že Douz je vzdálený více než 400 kilometrů na jihu, bude pro vás nejlepší cesta z Tunisair. Tyto lety vám umožní dopravit se z letiště do Douz a zažít fantastické dobrodružství v poušti. Tunisair je v současné době jediná letecká společnost, která provozuje lety z Tunisu do Douz.

Cena letenky do Tuniska se liší v závislosti na mnoha různých faktorech. Základní cenové rozpětí se pohybuje od 200 do 500 eur za zpáteční letenku, ale často se můžeme setkat s cenami ještě nižšími. Během letní sezóny jsou ceny letenek obvykle vyšší než v ostatních časech.

Pokud chcete navštívit Douz, nejjednodušší způsob, jak tam dostat, je pronajmout si auto. Cesta trvá kolem 5-6 hodin, a pokud chcete ušetřit námahu a čas, můžete využít taxi služby. Taxislužby jsou velmi rozšířené v Tunisku a většina taxi řidičů hovoří anglicky.

V Douzu se můžete podívat na různé turistické atrakce, např. konat výlet do Sahary, jinak nemá toto město mnoho dalšího, co by stálo za vidění. Douz je ale velmi oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí poznat touhu dobrodružství a zároveň ochutnat místní kulturu.

Douz vás uvítá s otevřenou náručí a nabídne vám nezapomenutelné zážitky v poušti. Pokud plánujete cestu do Tuniska, určitě nezapomeňte návštěvu Douz zařadit na svůj seznam.


Počasí Tunisko Douz


Tunisko Douz je město kategorizované jako pouštní oáza. Leží v jihozápadní části Tuniska a je vzdálené zhruba 500 km od hlavního města Tunis. Město Douz je obklopené pouští Sahara, takže se zde setkáváme s typickým pouštním klimatem.

Podnebí v Tunisku Douz je velmi horké a suché. Letní měsíce přinášejí velmi vysoké teploty, které mohou být i nad 40 °C. Průměrná teplota v červenci a srpnu v Douzu dosahuje až 45 °C. V zimních měsících jsou teploty mírnější, ale i tak se zde teploty mohou pohybovat nad 20 °C. Nejnižší teploty v Douzu můžeme zaznamenat v noci, kdy se může ochladit na 5 až 10 °C.

Vzhledem k pouštnímu klimatu je v Douzu velmi malé množství srážek. Průměrné srážky zde dosahují jen asi 50 mm ročně. Tato malá vlhkost v pouštní oblasti vede ke vzniku suché a písčité krajiny.

Pouštní oblast v Douzu je velmi rázovitá a má mnoho charakteristických znaků. Mezi tyto znaky patří například vápencové skály, které mohou být vysoké až 250 metrů. Dalšími charakteristickými prvky jsou písečné duny a oázy.

Závěrem lze říci, že tuniské město Douz nabízí úžasnou pouštní krajinu, s velmi teplým počasím především v letních měsících. Je to ideální destinace pro milovníky pouští a pro ty, kteří si chtějí užít pravou pouštní atmosféru. Je třeba si však pamatovat na to, že vzhledem k vysokým teplotám a malému množství srážek je vhodné mít vždy dostatek vody a ochránit se před silným sluncem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Douz


Obvykle se lidé ptají na následující otázky a odpovědi o Tunisku Douz:

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Douzu v Tunisku?

Nejlepší doba na návštěvu Douzu v Tunisku je od října do května, kdy jsou teploty příjemnější a turistický ruch je menší.

2. Jaký je způsob dopravy do Douzu?

Letecky se dá doletět do letiště v Tozeuru a odtud je možné cestovat autobusem, taxíkem nebo si pronajmout auto. Také je z Douzu možné se dostat po silnici.

3. Co se dá v Douzu dělat?

Douz je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí navštívit poušť Sahara, a nabízí řadu aktivit, včetně jízdy na velbloudu, výletů na hory, návštěvy trhů a mnoho dalšího.

4. Jaké jsou nejlepší ubytování možnosti v Douzu?

V Douzu najdete řadu hotelů, motelů a kempů, které nabízejí pohodlné ubytování. Většina z těchto možností je cenově dostupná pro turisty.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Douzu?

V Douzu můžete ochutnat mnoho tradičních tuniských jídel, včetně kuskusu, tajinu a mnoha dalších pokrmů. Mezi nejlepší restaurace v Douzu patří Le Rajoul, Dar Horchani, dar el Jeld a další.


Dovolená Tunisko Douz


Dovolená Tunisko Douz - úžasná dovolená v pouštním městečku

Pokud se chystáte na dovolenou v Tunisku a chcete zažít něco nevšedního, město Douz je dokonalou volbou. Leží v jižní části Tuniska, v pouštní oblasti, kde se mísí africké a arabské tradice. Douz je vstupní bránou do pouště Sahara a také místem, kde můžete zažít skutečný kontrast mezi pouští a zelení oasis.

Při pobytu v Douzu se nudit rozhodně nebudete. Na výlet se můžete vydat po okolí, kde uvidíte mnoho zaujímavostí jako například město Matmata, kde se natáčely filmy Hvězdné války, nebo město Tozeur s množstvím palmových hájů. V Douzu samotném můžete navštívit tradiční zlatnické obchody, kde se vyrábějí klenoty a šperky ze zlata a stříbra. Také zde naleznete tradiční řemeslo tkalcovství, kde si můžete koupit různé suvenýry jako koberce, ubrusy a polštáře.

Douz je také perfektním místem pro všechny milovníky koní. V Douzu se totiž pořádají velké festivaly vyznamenávající koňské závody a jízdy, takže můžete navštívit místní dráhu a sledovat profesionální závody. Zažijete tady také nádhernou jízdu na velbloudovi po písečných dunách Sahara.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, v Douzu je k dispozici možnost paraglidingu. Z výšky 500 metrů si můžete užít neuvěřitelný výhled na celé město a okolí. Kromě toho si můžete vyzkoušet i sandboarding, tedy jízdu po písečných dunách na snowboardu.

Douz je vynikajícím místem, kde si můžete užít tradiční tuniskou kuchyni. Tuniská kuchyně je kombinací arabských, afrických a středomořských vlivů a nabízí fantastické pokrmy se širokou škálou zeleniny, olivového oleje, ryb a koření.

V Douzu se nachází mnoho hotelů a resortů, kde si můžete užít relaxační dovolenou. Během pobytu v Douzu se budete cítit jako v oáze uprostřed pouště.

Pokud hledáte ojedinělou dovolenou plnou aktivit a zážitků, Tunisko Douz je ideální destinací pro vás!


Záruka za nejlepší cenu

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Desítky tisíc spokojených klientů

Výhodné nabídky levných letů.

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Ověřit letenky